راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید یخچال صنعتی

راهنمای خرید یخچال صنعتی

یخچال صنعتی که به عنوان یخچال‌ فروشگاهی نیز شناخته می‌شود جزو دستگاه‌هایی است که برای راه اندازی یک فروشگاه یا سوپرمارکت ضروری است. وجود یخچال‌های صنعتی باعث می‌شود تا افراد بتوانند کالاهای نیاز به برودت را در آن برای مدت زمان طولانی نگهداری کنند. مدل‌های مختلفی از یخچال صنعتی در بازار وجود دارند که انتخاب آنها دشوار است. در این مقاله می‌خواهیم به راهنمای خرید یخچال صنعتی بپردازیم لذا در صورتی که نیاز به خرید یخچال صنعتی دارید، کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با یخچال صنعتی

در فروشگاه‌های مواد غذایی، محصولاتی به فروش می‌رسند که نیاز به نگهداری در دمای سرد یخچال دارند. این مواد باید در یک محیط کاملا استاندارد و سرد نگهداری شوند که در این بین انتخاب یخچال صنعتی می‌تواند بسیار کارآمد باشد. یخچال‌های فروشگاهی جزو پرکاربردترین و ضروری‌ترین دستگاه‌هایی هستند که برای فروشگاه‌های مواد غذایی و دارویی ضروری‌اند.

المان‌های زیادی وجود دارند که باعث می‌شوند تا افراد از میان مدل‌های مختلف موجود در بازار به دنبال انتخاب یک یخچال صنعتی مناسب باشند. برخی از یخچال‌های فروشگاهی دارای انجماد بهتری هستند و برخی دیگر به دلیل داشتن امکانات مناسب، مورد توجه خریداران قرار گرفته‌اند. اگر بخواهید یک یخچال فروشگاهی باکیفیت خریداری کنید بهتر است به برخی از ویژگی‌های کلیدی یخچال‌های امروزی توجه داشته باشید.

ویژگی‌های یخچال صنعتی مناسب

ویژگی‌های یخچال صنعتی مناسب

اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف موجود در بازار یک مدل باکیفیت و مناسب را خریداری کنید، بهتر است به موارد گفته شده در زیر توجه داشته باشید:

1. توجه به انجماد یخچال صنعتی

بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی منجمد، نیاز به خرید یخچال صنعتی باکیفیت دارند. به عنوان نمونه سوپر مارکت‌های موجود در بازار برای جذب مشتری بیشتر، باید انواع محصولات منجمد را در معرض دید مشتریان قرار دهند تا بتوانند فروش بالاتری را تجربه کنند. در هنگام انتخاب یخچال صنعتی، توجه کردن به انجماد محصول انتخاب شده دارای اهمیت است چرا که باعث می‌شود تا مواد غذایی برای مدت زمان زیادی بدون افت کیفیت درون یخچال نگهداری شود. در هنگام خرید یخچال صنعتی اگر بخواهید سودآوری خود را افزایش دهید کافی است به دنبال انتخاب یخچال‌هایی باشید که از انجماد بهتری برخوردار هستند.

2. طراحی یخچال صنعتی

بخش غذای تازه سوپر مارکت‌ها نظیر گوشت، میوه و سبزیجات باید در معرض دید مشتریان قرار داشته باشد. طراحی یخچال صنعتی باید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد جلوه زیبا در محیط سوپر مارکت شود. هر چه محصول قرار گرفته شده درون یخچال تازه‌تر و سالم‌تر باشد، مشتری‌های بیشتری را درگیر خود می‌کند.

3. ابعاد یخچال صنعتی

اگر بخواهید خدمات خود را به شکل بهینه به مشتریان ارائه دهید، در هنگام خرید یخچال صنعتی باید به ابعاد و اندازه آن توجه داشته باشید. بسیاری از یخچال‌های موجود در بازار دارای بخش نوشیدنی هستند که برای قرارگیری انواع نوشیدنی‌های خنک مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه کردن به این نکات باعث می‌شود تا بتوانید از میان یخچال‌های مختلف، مدل‌های بهتر را خریداری کنید.

انواع یخچال‌های صنعتی

انواع یخچال‌های صنعتی

انواع یخچال‌های صنعتی

یخچال‌های صنعتی از لحاظ ابعاد، اندازه، طراحی، کاربرد و… به دسته بندی مختلف تقسیم می‌شوند. ماهیت تمام یخچال‌های صنعتی موجود در بازار حفظ و نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی‌هاست. انتخاب نهایی یخچال متناسب با نیاز کاری هر فرد تعیین می‌شود. در این بخش می‌خواهیم به مدل‌های مختلف یخچال‌های صنعتی بپردازیم:

1. یخچال‌های فروشگاهی

این گونه یخچال‌ها که با نام یخچال‌های فروشگاهی شناخته می‌شوند به شکل فلزی بوده و معمولا از خنک کننده یا فن تشکیل شده‌اند. یخچال‌های فروشگاهی در شکل‌های گوناگون طراحی شده و با توجه به طراحی درونی که دارند، به عنوان انتخاب‌های ایده‌ال برای فروشگاه‌های امروزی محسوب می‌شوند. در برخی از مدل‌های موجود در بازار قسمت کمپرسور در بخش پایین یخچال وجود دارد و در برخی دیگر از مدل‌های موجود در بازار، کمپرسور در بالای یخچال تعبیه شده است.

کمپرسورهای بالا عمل خنک کردن محیط درونی یخچال را با سرعت بیشتری انجام می‌دهند. این گونه یخچال‌ها از لحاظ کاربرد، کاربردی‌تر هستند و طول عمر بیشتری دارند. یخچال‌های فروشگاهی کمپرسور بالا، از لحاظ قیمت به نسبت مدل دیگر معرفی شده گران‌تر هستند. از یخچال‌های مختلف فروشگاهی می‌توان به یخچال ایستاده، شیشه خم، پرده هوا و ویترینی اشاره کرد.

2. یخچال ایستاده روباز

این گونه یخچال‌های صنعتی به دلیل طراحی زیبا و چشمگیری که دارند، جزو پرکاربردترین یخچال‌های صنعتی محسوب می‌شوند. ابعاد نرمال این گونه یخچال‌ها 90 الی 250 سانتی‌متر است که به دسته بندی مختلف تقسیم می‌شوند. از مدل‌های مختلف یخچال ایستاده روباز می‌توان به یخچال فروشگاهی نیمه ایستاده روباز، یخچال ایستاده عمق 85 و یخچال درب‌دار اشاره کرد.

این یخچال‌ها به دلیل طراحی مخصوص به خود برای قرارگیری در فروشگاه‌ها و هایبرمارکت‌ها کاربردی هستند. کسب و کارهای امروزی برای نمایش انواع گوشت و مرغ، انواع سوسیس و کالباس و قرار دادن میوه و سبزی‌ها می‌توانند از این یخچال‌ها استفاده کنند. لامپ ال ای دی تعبیه شده در این دستگاه‌ها باعث ایجاد جلوه زیبایی در شب می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های یخچال ایستاده روباز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای درهای شیشه‌ای دوجداره مقاوم برای عایق کردن حرارت
  • سیستم ضدبرفک و سیستم کنترل خودکار دما
  • امکان تغییر رنگ نورهای ال ای دی برای نمایش بهتر محصولات یخچال

هر یک از موارد بالا نشان می‌دهد که انتخاب یخچال ایستاده روباز می‌تواند برای فروشگاه‌های بزرگ بسیار مناسب باشد.

3. یخچال ویترینی

از دیگر مدل‌های یخچال‌های صنعتی موجود در بازار نوع ویترینی آن است که به عنوان یک ویترین عمل می‌کند تا فروش فروشگاه به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. فروشندگانی که دارای محصولات غذایی هستند برای در معرض نمایش قرار دادن محصولات خود می‌توانند این یخچال‌ها را انتخاب کنند. این یخچال‌ها دارای طراحی منحصر به فرد هستند که به صورت تخصصی جهت نمایش مواد داخل یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این یخچال خود به دو دسته اصلی تقسیم بندی شده که از مهم‌ترین آنها گروه کانتر گرم و کانتر سرد هستند. اگر دارای یک کسب و کار حرفه‌ای هستید و می‌خواهید مواد غذایی و نوشیدنی خود را برای افزایش سودآوری در معرض دید مشتریان قرار دهید، می‌توانید با خیال آسوده یخچال ویترینی را خریداری کنید:

یخچال کانتر گرم

یخچال‌های کانتر گرم از جمله یخچال‌های صنعتی هستند که برای نگهداری غذاهای پخته شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این غذاها می‌توان به پیتزا، اشترودل، لازانیا، خورش‌های رستورانی، برنج و… اشاره کرد.

یخچال کانتر سرد

این یخچال‌ها به دلیل دمای انجماد پایین برای قرارگیری انواع شیرینی‌ها، سوسیس‌ها، کالباس‌ها و… مناسب هستند. دمای درون این یخچال‌ها باعث تغییر شکل مواد غذایی نمی‌شوند.

یخچال‌های ویترینی دارای یک سری ویژگی‌های کلیدی هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای سیستم نوردهی شفاف
  • دارای شیشه‌های دوجداره باکیفیت
  • موجود در ابعاد و اندازه‌های مختلف
  • عایق حفاظتی و دمایی
  • مجهز به طبقه‌های قابل تنظیم

4. یخچال شیشه خم

یخچال‌های شیشه خم از جمله یخچال‌های صنعتی قابل خریداری هستند که به دلیل طراحی مخصوص به خود مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. این یخچال‌ها به دلیل داشتن شیشه‌های خم و نورپردازی‌های چشم‌ نواز برای قرارگیری انواع مواد غذایی خوشمزه کاربردی‌اند. درب این دسته از یخچال‌های صنعتی شیشه‌ای بوده و در بخش بالایی دستگاه قرار گرفته‌اند. این امر باعث می‌شود تا از این محصولات بتوان به آسانی برای نمایش مواد غذایی استفاده کرد.

5. یخچال پرده هوا

این نوع یخچال‌ها در بسیاری از هایپرمارکت‌ها دیده می‌شوند چرا که از نوع یخچال روباز فروشگاهی هستند که در مقایسه با سایر مدل‌های معرفی شده از قیمت بالاتری برخوردارند. یخچال‌های پرده هوا به انواع مدل‌های ایستاده، کمدی و قفسه‌ای تقسیم بندی می‌شوند.

راهنمای خرید یخچال صنعتی

اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف یخچال‌های صنعتی موجود در بازار یک انتخاب متناسب با بودجه و نیاز خود داشته باشید، بهتر است به موارد گفته شده در زیر توجه کنید تا در نهایت بهترین یخچال صنعتی را خریداری کنید:

1. دقت به نوع کمپرسور یخچال و محل قرارگیری آن

همان‌طور که به آن اشاره شد یخچال‌های صنعتی دارای دو نوع کمپرسور هستند که در بخش بالا و پایین دستگاه تعبیه‌ شده‌اند. کمپرسور باعث می‌شود تا فضای درونی یخچال به شکل استاندارد خنک بماند. یخچال‌هایی که دارای کمپرسور بالا هستند به نسبت مدل‌های پایین عمر طولانی‌تری دارند و از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

یخچال‌های صنعتی کمپرسور بالا به دلیل ارسال کردن گرمای ایجاد شده از بخش بالای موتور، قادر هستند فضای سردتری را ایجاد کنند. اگر دارای بودجه محدود برای خرید یخچال صنعتی هستید می‌توانید یخچال‌های دارای کمپرسور پایین را خریداری کنید. به علت پخش کردن گرمای ایجاد شده در این دستگاه‌ها، طول عمر یخچال‌های دارای کمپرسور پایین نسبت به بالا کمتر است.

2. بررسی درجه حرارت

بررسی درجه حرارت یخچال‌های صنعتی از اهمیت بالایی در نگهداری مواد غذایی برخوردار است. بیشتر یخچال‌های تجاری مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند دمای بین 36 الی 40 درجه فارنهایت را کنترل و نگهداری کنند. فریزرهای صنعتی نیز دارای دمای 2 تا منفی 20 درجه هستند که متناسب با نیاز استفاده کنندگان قابل تنظیم‌اند.

4. در نظر گرفتن ابعاد یخچال

اندازه یخچال‌های صنعتی بر اساس فوت تعیین می‌شود لذا یکی از ملاک‌های اصلی انتخاب نهایی، ابعاد و اندازه یخچال است. با توجه به فضایی که در فروشگاه در اختیار دارید باید به دنبال خرید یخچال صنعتی باشید. همچنین حجم مواد غذایی نیز می‌تواند به شکل مستقیم، تعیین کننده اندازه یخچال صنعتی انتخاب شده باشد.

هر چه یخچال انتخاب شده از لحاظ ابعاد و اندازه بزرگ‌تر باشد، از لحاظ قیمت نیز گران‌تر است. برای خرید یخچال صنعتی بهتر است به کیفیت بدنه یخچال نیز توجه داشته باشید تا از میان مدل‌های مختلف بهترین یخچال را خریداری کنید.

5. بررسی کابینت یخچال

در انتخاب یخچال صنعتی بررسی کابینت یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی که کابینت یخچال به خوبی طراحی شده باشد، علاوه بر انجماد مواد غذایی باعث افزایش زیبایی محیط می‌شود. برای انتخاب بهترین یخچال صنعتی بهتر است علاوه بر در نظر گرفتن کابینت یخچال، به امکانات درونی کابینت نیز توجه داشته باشید. برای جلوگیری از عدم هدررفت انرژی، عایق‌های استفاده شده در کابینت باید از نوع ضخیم باشد تا در اثر ساییدگی دچار مشکل نشود.

ظرفیت داخلی یخچال باید به خوبی سازمان یافته باشد تا افراد در هنگام قرار دادن مواد غذایی درون آن دچار چالش و مشکل نشوند. توجه به این نکته ضروری است که گاهی اوقات گران‌تر بودن قیمت یخچال به معنای کیفیت بهتر نیست. لذا در هنگام خرید یخچال صنعتی بهتر است علاوه بر بررسی قیمت، به بخش‌های درونی یخچال نیز توجه داشته باشید.

6. بررسی برچسب انرژی

بهتر است در انتخاب یخچال صنعتی به برچسب انرژی یخچال توجه داشته باشید. فراموش نکنید که برچسب انرژی باعث می‌شود تا بتوانید در مصرف برق صرفه جویی کنید که این امر برای کاهش هزینه‌های جانبی مناسب است. امروزه تکنولوژی‌های به کار رفته در تولید یخچال‌های صنعتی به گونه‌ای هستند که از برچسب بهینه انرژی برخوردارند.

7. بررسی چرخ‌های یخچال

وجود چرخ‌های باکیفیت یک مزیت برای یخچال صنعتی محسوب می‌شود چرا که جا به جایی آن را آسان می‌کند. داشتن چرخ‌های باکیفیت باعث می‌شود تا بتوانید در زمان مورد نیاز یخچال را جا به جا کرده تا طول عمر محصول خریداری شده را افزایش دهید.

8. خرید بر اساس نیاز

برای خرید یخچال صنعتی بهتر است به نیاز فروشگاه خود توجه داشته باشید تا از میان مدل‌های مختلف بهترین مدل‌ها را انتخاب کنید. قبل از خرید نهایی بررسی کنید که یخچال را برای نگهداری چه چیزی می‌خواهید. آیا تنها قرار است که مواد پروتئینی را درون آن قرار دهید یا نیاز به فضای کافی برای قرارگیری انواع نوشیدنی دارید؟ بررسی هر یک از موارد گفته شده باعث می‌شود تا از میان مدل‌های مختلف، یخچال‌هایی را انتخاب کنید که جوابگوی نیاز کاری‌تان باشد.

9. بررسی ویژگی‌های یخچال

امروزه با پیشرفت تکنولوژی یخچال‌های صنعتی با امکانات مختلف تولید می‌شوند. اگر بخواهید مواد غذایی را در چشم مشتریان قرار دهید بهتر است به دنبال خرید یخچال‌های شیشه‌ای فروشگاهی باشید که ضدبخار باشند. همچنین برخی از یخچال‌های موجود در بازار دارای نمایشگر دمای هوشمند هستند که باعث تنظیم دما در یک رنج مشخص می‌شوند. بررسی ویژگی‌های یخچال باعث می‌شود تا یک خرید هوشمندانه و مقرون به صرفه داشته باشید.

10. گارانتی و خدمات پس از فروش

در هنگام خرید یخچال صنعتی بهتر است به دنبال خرید برندهایی باشید که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش کامل هستند. به دلیل این که قیمت یخچال‌های صنعتی به نسبت سایر محصولات دیگر بالاست، برای خرید باید به دنبال انتخاب مدل‌هایی باشید که گارانتی کامل دارند. این امر باعث می‌شود تا از بین مدل‌های موجود در بازار، خرید خود را با اطمینان خاطر انجام دهید.

نکات کلیدی در نگهداری یخچال صنعتی

نکات کلیدی در نگهداری یخچال صنعتی

نکات مختلفی برای افزایش طول عمر یخچال صنعتی خریداری شده وجود دارد که در این بخش به مهم‌ترین آنها می‌پردازیم. اگر دارای یک هایپرمارکت هستید و می‌خواهید طول عمر محصول خریداری شده را افزایش دهید، کافی است تا به نکات گفته شده در زیر توجه داشته باشید:

1. تمیز کردن سیم پیچ کندانسور

به صورت دوره‌ای سیم پیچ کندانسور را تمیز کنید چرا که این کار باعث کاهش تجمع گرد و غبار و آلودگی از روی سیم پیچ می‌شود. اگر بخواهید طول عمر محصول خریداری شده را افزایش دهید، کافی است این کار را حداقل یک بار در ماه انجام دهید.

2. تمیز کردن تیغه‌های فن

برای تمیز کردن دوره‌ای تیغه‌های فن بهتر است از یک پارچه نرم استفاده کنید. اگر لازم است می‌توانید با رعایت مسائل ایمنی، تیغه‌های فن را بشویید. البته باید توجه داشته باشید که در حین تمیز کردن تیغه‌های فن، به موتور یخچال آسیب نرسانید.

3. باز کردن انسداد جریان هوا

یخچال صنعتی برای بازدهی مناسب باید به هوای پاک دسترسی داشته باشد. به صورت دوره‌ای بررسی کنید که هر گونه گرد و غبار از مناطق ورودی هوا به شکل کامل خارج شوند. این کار باعث می‌شود تا بتوانید بازدهی یخچال را در حد نرمال نگه دارید.

4. شستشوی واشرهای درب

یکی از بخش‌های مهم یخچال صنعتی، وجود واشرهای درب است که باید هفته‌ای یکبار آنها را تمیز کنید. برای این کار کافی است واشرهای درب را از قاب خارج کرده و به مدت نیم ساعت درون آب گرم و صابون قرار دهید. سپس با یک پارچه نرم واشرها را خشک کرده و سپس در جای خود قرار دهید.

عوامل مؤثر بر روی قیمت یخچال صنعتی

در هنگام انتخاب و خرید یخچال صنعتی، علاوه بر نکات گفته شده در بالا باید به قیمت محصول انتخابی نیز توجه داشته باشید. عوامل زیادی به صورت مستقیم بر روی قیمت یخچال صنعتی تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به برند یخچال، ابعاد و اندازه، کیفیت کابین یخچال، ویژگی‌های به کار رفته در یخچال، کیفیت موتور و… اشاره کرد.

هر یک از موارد گفته شده به صورت مستقیم تعیین کننده قیمت نهایی یخچال صنعتی هستند. اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف بهترین و متناسب‌ترین مدل را خریداری کنید کافی است به راهنمای خرید یخچال صنعتی توجه داشته باشید تا از میان مدل‌های متنوع بازار، متناسب‌ترین‌ها را انتخاب کنید. جهت خرید یخچال صنعتی کافی است به فروشگاه بابک ماشین سر زده تا از میان محصولات موجود، باکیفیت‌ترین‌ها را خریداری کنید.

جمع بندی

یخچال‌های صنعتی از جمله یخچال‌های کاربردی بازار هستند که برای فروشگاه‌های کوچک و بزرگ کاربردی‌اند. در صورتی که بخواهید برای محل کار خود یک یا چند یخچال مناسب خریداری کنید، بهتر است به کیفیت بدنه و موتور دستگاه توجه داشته باشید. بابک ماشین یک فروشگاه حرفه‌ای در زمینه فروش محصولات صنعتی بدون واسطه است که توانسته خدمات خود را به بهترین شکل به مشتریان ارائه دهد.

در صورتی که نیاز به خرید یخچال صنعتی باکیفیت و بدون واسطه دارید، می‌توانید به فروشگاه بابک ماشین سر زده و از محصولات متنوع این فروشگاه دیدن کنید. تمام محصولات فروشگاه دارای اصالت کالا و تضمین بهترین قیمت هستند تا در نهایت بتوانید با اطمینان خاطر خرید خود را نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *