راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید دستگاه پاتیل پخت شیر

راهنمای خرید دستگاه پاتیل پخت شیر

یکی از تجهیزات پرکاربرد صنایع لبنی امروزی، دستگاه پاتیل پخت شیر است که وظایف متعددی را بر عهده دارد. این دستگاه در ظرفیت‌های مختلف تولید شده و برای نگهداری و انتقال شیر از یک مکان به مکان دیگر کاربردی است. این دستگاه قادر است تا بدون ایجاد حرارت مستقیم، باعث پخت شیر با از بین بردن میکروب و باکتری‌‌های مضر شیر شود. اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف دستگاه پاتیل پخت شیر، یک دستگاه کاملا حرفه‌ای خریداری کنید، کافی است با راهنمای خرید این دستگاه همراه ما باشید.

شناخت دستگاه پاتیل پخت شیر

دستگاه پاتیل پخت شیر از جمله دستگاه‌های مورد نیاز انواع لبنیات و دامداری‌هاست که در ظرفیت‌های مختلف تولید شده است. این دستگاه‌ها دارای ساختار منحصر به فردی هستند که از طریق آنها افراد می‌توانند بدون ورود میکروب، شیر را با حفظ کیفیت به نقطه جوش برسانند. شیر به دلیل این که یک نوشیدنی مفید برای بدن است باید به دور از میکروب و باکتری نگه داری شود.

دستگاه پاتیل پخت شیر معمولا از جنس بدنه استیل تشکیل شده است و به دلیل ساختار مناسبی که دارد، برای پخت و نگهداری شیر مناسب است. مقاومت بالای این محصولات در برابر زدگی و ساییدگی باعث شده است تا بسیاری از صنایع مرتبط با صنعت لبنیات بتوانند با خیال راحت و اطمینان خاطر از این دستگاه برای پخت شیر استفاده کنند. معمولا دستگاه پاتیل پخت شیر از یک مشعل و همزن تشکیل شده است تا روند پخت و نگهداری شیر به بهترین شکل انجام شود.

آشنایی با ساختار دستگاه پاتیل پخت شیر

آشنایی با ساختار دستگاه پاتیل پخت شیر

آشنایی با ساختار دستگاه پاتیل پخت شیر

با توجه به این که این دستگاه‌ها از ظرفیت و ابعاد مختلف تشکیل شده‌اند، استفاده کنندگان قبل از خرید نهایی باید اطلاعات خود را در مورد اجزا و ساختار تشکیل دهنده دستگاه افزایش دهند. از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده دستگاه پاتیل پخت شیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مخزن دستگاه

مخزن یا دیگ پخت یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده دستگاه پاتیل پخت شیر است که به صورت معمول از استیل 304 ضدزنگ ساخته شده است. مهم‌ترین دلیل به کارگیری استیل در این بخش استحکام و دوام این ماده است که باعث افزایش طول عمر و ماندگاری دستگاه می‌شود. همچنین استیل در برابر حرارت واکنش خاصی از خود نشان نمی‌دهد لذا استفاده کنندگان به راحتی و بدون دغدغه نسبت به تغییر رنگ شیر، می‌توانند شیر را درون مخزن به نقطه جوش برسانند. دستگاه پاتیل پخت شیر معمولا از ساختار چند جداره ساخته شده است تا انتقال حرارت به راحتی درون مخزن انجام شود.

2. همزن دستگاه

یکی از ابزارهای تعبیه شده در دستگاه پاتیل پخت شیر، همزن است که وظیفه هم زدن مواد مختلف نظیر شیر را بر عهده دارد. این وسیله باعث می‌شود تا دمای درونی دستگاه به شکل یکسان به نقاط مختلف مخزن پخش شود. سرعت حرکت همزن دستگاه پاتیل پخت شیر قابل کنترل است و با استفاده از دکمه طراحی شده می‌توان سرعت همزن را کم یا زیاد کرد. وجود این قطعه در دستگاه از اهمیت بسیار بالایی در پخت شیر برخوردار است چرا که باعث توزیع دمای یکسان به سایر نقاط مخزن می‌شود.

همچنین وجود همزن در دستگاه برای جلوگیری از ته گرفتن شیر کاربردی است. افرادی که دارای صنعت لبنیاتی هستند بهتر است برای خرید دستگاه پاتیل پخت شیر به دنبال خرید دستگاه‌هایی باشند که دارای همزن باشد.

3. الکتروموتور دستگاه

الکتروموتور یکی از بخش‌های اصلی تشکیل دهنده دستگاه پاتیل پخت شیر است که قدرت لازم برای حرکت همزن و دستگاه را تامین می‌کند. این قطعه برای ایجاد انرژی الکتریکی کاربردی است و نقش بسیار زیادی در عملکرد صحیح دستگاه دارد. امروزه دستگاه پاتیل پخت شیر در کیفیت‌های مختلف روانه بازار شده‌اند، لذا استفاده کنندگان بر حسب بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند از میان مدل‌های مختلف، بهترین مدل‌ها را انتخاب کنند.

هر چه توان و قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، می‌توان به شکل پیاپی از دستگاه به شکل روزمره استفاده کرد.

4. سیستم حرارتی دستگاه

وظیفه پاستوریزه کردن محصولات لبنی توسط سیستم حرارتی انجام می‌شود. اتصالات مختلفی در مخزن دستگاه وجود دارند که باعث ایجاد یک محیط فوق العاده داغ درون مخزن می‌شوند. امروزه در دستگاه پاتیل پخت شیر از سیستم حرارتی دوگانه استفاده می‌شود تا شیر در یک محیط کاملا سالم و استاندارد به نقطه جوش برسد. در واقع می‌توان گفت که این بخش به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه پاتیل پخت شیر است.

5. منبع تولید حرارت

هر دستگاه پاتیل پخت شیر دارای یک شعله از نوع گازی بوده که قابلیت اتصال به گاز شهری و گاز مایع را داراست. شعله تعبیه شده در دستگاه پاتیل پخت شیر دارای یک شیر مخصوص است که از طریق آن می‌توان میزان حرارت دستگاه را تا حدود زیادی تنظیم و کنترل کرد.

6. عایق بندی دستگاه

جلوگیری از هدر رفت انرژی ایجاد شده درون مخزن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عایق بندی بدنه باید به گونه‌ای باشد که مانع از هدر رفت انرژی گرمایی شود. استفاده از عایق مناسب باعث تسریع روند پخت شیر می‌شود. معمولا سیستم استفاده شده در دستگاه پاتیل پخت شیر از نوع پشم سنگ است. برخی از دستگاه‌های موجود در بازار دارای عایق ضعیف‌تری هستند که می‌تواند برای استفاده، افراد را با چالش‌های بیشتری مواجه کند.

7. شیر کلاجی

دستگاه‌های پاتیل پخت شیر دارای یک بخش خروجی برای خارج کردن شیر هستند که با نام شیر کلاجی شناخته می‌شوند. به کمک این شیر می‌توان به آسانی محتویات درون مخزن را به راحتی از دستگاه خارج کرد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های شیر کلاجی تعبیه شده در دستگاه پاتیل پخت شیر این است که این شیرها به نسبت سایر مدل‌های معمولی در مقابله با ضربه یا برخورد به شکل اتوماتیک باز نمی‌شود. این امر به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهد که در صورت برخورد ناگهانی، بتوانند کنترل بهتری بر روی خروجی محتویات درون مخزن داشته باشند.

1. ترمومتر دستگاه

ترمومتر یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده دستگاه پاتیل پخت شیر است که برای اندازه گیری دقیق دما درون مخزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. به شکل معمول این قطعه دارای کیفیت ساخت بالایی است که از نوع عقربه‌ای تعبیه شده است. وجود ترموتر در دستگاه پاتیل پخت شیر ضروری است چرا که می‌تواند در لحظه، دمای درونی مخزن را نمایش دهد.

2. کنترل پنل

دستگاه پاتیل پخت شیر دارای یک مرکز کنترل به نام کنترل پنل است که کلیدهای مختلفی بر روی آن تعبیه شده است. استفاده کنندگان برای کنترل بهینه دستگاه در هنگام پخت و نگهداری شیر، می‌توانند از این بخش به بهترین شکل استفاده کنند. تجهیزات قرار گرفته در این بخش به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز بتوانند سیستم حرارتی دستگاه را قطع کرده و تنظیمات شخصی سازی را بر روی سرعت همزن و… پیاده سازی کنند.

چگونگی عملکرد دستگاه پاتیل پخت شیر

چگونگی عملکرد دستگاه پاتیل پخت شیر

چگونگی عملکرد دستگاه پاتیل پخت شیر

حال که با اجزای مختلف تشکیل دهنده دستگاه پاتیل پخت شیر آشنا شدید، بهتر است در مورد چگونگی عملکرد دستگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید. این دستگاه برای تولید فرآورده‌های لبنی مختلف نظیر شیر، ماسک، کشک، مایه بستنی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیوه عملکرد دستگاه بسیار آسان است لذا افراد بدون داشتن تخصص بالا می‌توانند از دستگاه پاتیل پخت شیر استفاده کنند. جهت پخت صحیح شیر ابتدا باید دستگاه در یک مکان به دور از میکروب و آلودگی نصب شود.

در صورت نیاز، داخل مخزن باید به شکل کامل تمیز شود تا بتوان بعد از اتصال پکیج اصلی، شروع به پخت شیر کرد. روشن کردن دستگاه قبل از ریختن شیر باعث می‌شود تا حرارت به شکل یکسان توسط همزن درون مخزن پخش شود.

همچنین پنل کنترل دستگاه به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند به آسانی تنظیمات مورد نیاز خود را شخصی سازی کنند. بعد از آماده سازی اولیه و ریختن شیر درون دستگاه، تا پخت نهایی شیر، چند دقیقه‌ای زمان لازم است. بعد از پخت شیر وجود مخزن دستگاه باعث نگهداری شیر به دور از میکروب و آلودگی می‌شود. به آسانی و به کمک دستگاه پاتیل پخت شیر می‌توان برای مدت زمان طولانی، شیر پخته شده را درون مخزن دستگاه نگهداری کرد و در صورت نیاز آن را به مکان دیگر انتقال داد.

اهمیت استفاده از دستگاه پاتیل پخت شیر

یکی از موضوعات کلیدی در زمینه خرید دستگاه پاتیل پخت شیر، بررسی جنبه اقتصادی دستگاه است. این محصول به دلیل کاربردهای زیادی که دارد در گروه به صرفه‌ترین تجهیزات صنعتی قرار می‌گیرد. امروزه در مراکز عرضه و توزیع محصولات لبنی، وجود این دستگاه می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه‌های مختلف شود.

تهیه و تولید شیر به کمک این دستگاه علاوه بر حفظ تازگی شیر، دارای توجیه اقتصادی نیز است. همچنین پخت شیر در دستگاه پاتیل، طول عمر شیر پخته شده را افزایش می‌دهد. ساختار دستگاه از استیل ضدزنگ است که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. افراد بدون دغدغه و با اطمینان خاطر می‌توانند به آسانی انواع محصولات لبنی نظیر ماست، سرشیر، کشک و… را تهیه کنند. با توجه به مصرف پایین برق دستگاه پاتیل پخت شیر، انتخاب مناسب‌ترین دستگاه برای مراکز عرضه کننده محصولات حائز اهمیت است.

مزایای استفاده از دستگاه پاتیل پخت شیر

مزایای استفاده از دستگاه پاتیل پخت شیر

مزایای استفاده از دستگاه پاتیل پخت شیر

استفاده از دستگاه پاتیل پخت شیر می‌تواند مزیت‌های زیادی را برای خریداران به دنبال داشته باشد. در واقع به کارگیری بهترین دستگاه به خریداران این امکان را می‌دهد که بتوانند در یک محیط بهداشتی، شیر را پخته و در صورت نیاز به مکان‌های مختلف منتقل کنند. از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از دستگاه پاتیل پخت شیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای بدنه ساخت باکیفیت از استیل 304 ضدزنگ
  • مجهز به الکتروموتور پرقدرت برای به حرکت درآوردن همزن
  • قابل استفاده در مکان‌های مختلف برای تولید فرآورده‌های لبنی متنوع
  • استفاده از عایق در بین جداره‌ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی درون مخزن
  • مجهز به ترمومتر برای سنجش دمای داخل مخزن
  • دارای مجوز رسمی از سوی سازمان بهداشت
  • بهترین وسیله برای پاستوریزاسیون شیر بعد از پخت
  • قیمت مقرون به صرفه و کارآمد

هر یک از مزایای بیان شده در بالا نشان می‌دهد که استفاده کارآمد از دستگاه پاتیل پخت شیر تا چه اندازه می‌تواند برای صنایع تولید کننده محصولات لبنی کارآمد باشد.

راهنمای خرید دستگاه پاتیل پخت شیر

می‌دانید که انتخاب صحیح دستگاه پاتیل پخت شیر تا چه اندازه می‌تواند از لحاظ اقتصادی برای صنایع امروزی توجیه داشته باشد. با توجه به این که مدل‌های مختلفی از دستگاه پاتیل پخت شیر در بازار جهت خرید وجود دارد، انتخاب بهترین آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که به دنبال خرید یک دستگاه مناسب هستید، کافی است به موارد گفته شده در زیر توجه داشته باشید:

1. توجه به ابعاد و ظرفیت دستگاه

 با توجه به این که تنوع دستگاه پاتیل پخت شیر در سال‌های اخیر و متناسب با نیاز صنایع امروزی افزایش یافته است، اگر بخواهید یک دستگاه مناسب خریداری کنید، بهتر است خرید خود را بر حسب نیاز صنایع خود تکمیل کنید. اگر دارای صنعت لبنی هستید و می‌خواهید حجم زیادی از شیر را در طول روز پخته و تبدیل به فرآورده‌های دیگر کنید، کافی است به دنبال انتخاب دستگاه با ابعاد و ظرفیت‌های بالا باشید.

2. توجه به امکانات دستگاه

برخی از دستگاه‌های موجود در بازار دارای امکانات پیشرفته‌تری نظیر پنل کنترل، همزن و… هستند. اگر بخواهید بدون دغدغه و بدون نیاز به نیروی انسانی، شیر را در یک محیط کاملا بهداشتی پخته و به دست مشتریان خود برسانید، بهتر است قبل از خرید نهایی به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که از امکانات پیشرفته برخوردار باشند. وجود همزن به عنوان یک وسیله ضروری برای دستگاه پاتیل پخت شیر محسوب می‌شود. همزن باعث می‌شود تا حرارت به شکل یکنواخت به درون مخزن منتقل شود و از ته گرفتن شیر جلوگیری می‌کند.

3. توجه به جنس بدنه و عایق بندی

یکی از نکات مهم و کلیدی در هنگام خرید نهایی دستگاه پاتیل پخت شیر، توجه به عایق بندی دستگاه است. به دلیل این که این محصول با ایجاد حرارت نسبت به پخت شیر اقدام می‌کند، اگر بخواهید در هزینه‌های مصرف انرژی صرفه جویی کنید باید به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که از عایق بندی مناسب برخوردارند. وجود عایق بندی مناسب مانع هدر رفت انرژی می‌شود که این امر به نوبه خود برای جلوگیری از مصرف بیش از اندازه برق دارای اهمیت است.

4. قدرت موتور دستگاه

اگر بخواهید از دستگاه پاتیل پخت شیر به شکل روزمره و دائمی استفاده کنید، کافی است به دنبال انتخاب محصولاتی باشید که از قدرت موتور بالایی برخوردار باشند. در صورت انتخاب دستگاه پاتیل پخت شیر باکیفیت، قادر خواهید بود تا بدون دغدغه از دستگاه خریداری شده برای مدت زمان طولانی استفاده کنید.

5. گارانتی و خدمات پس از فروش

اگر بخواهید از میان دستگاه‌های مختلف پاتیل پخت شیر، یک دستگاه مناسب خریداری کنید بهتر است به گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه توجه داشته باشید. انتخاب دستگاه از برند معتبر باعث می‌شود تا در صورت نیاز بتوانید از خدمات پس از فروش دستگاه به بهترین شکل استفاده کنید.

کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، فروشگاه‌های وسیع عرضه کننده محصولات لبنی، کارگاه‌های تولید کننده فرآورده‌های لبنی و… اگر بخواهند یک دستگاه پاتیل پخت شیر باکیفیت را خریداری کنند، کافی است به موارد گفته شده در این بخش توجه داشته باشند.

عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه پاتیل پخت شیر

عوامل زیادی بر روی قیمت نهایی دستگاه پاتیل پخت شیر تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ابعاد و گنجایش دستگاه، نوع بدنه، برند انتخابی، امکانات دستگاه و… اشاره کرد. به صورت معمول گنجایش دستگاه می‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی پاتیل پخت شیر باشد. صنایع امروزی بر حسب نیاز خود باید به دنبال انتخاب دستگاهی باشند که علاوه بر داشتن کیفیت بالا، قابلیت شستشوی آسان نیز داشته باشد.

دستگاه پاتیل پخت شیر به دلیل تماس مستقیم با شیر نیاز به شستشوی آسان دارد. هر یک از موارد گفته شده می‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی محصول باشد. اگر بخواهید یک دستگاه کاربردی و حرفه‌ای خریداری کنید، کافی است خرید خود را از یک فروشگاه معتبر نظیر بابک ماشین نهایی کنید.

خرید پاتیل پخت شیر از بابک ماشین

انتخاب یک دستگاه هوشمند و حرفه‌ای که علاوه بر داشتن امکانات کافی، دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد، دارای اهمیت است. در میان فروشگاه‌های مختلف اگر بخواهید یک محصول کاملا حرفه‌ای با اصالت کالا و تضمین قیمت خریداری کنید، می‌توانید به فروشگاه بابک ماشین سر بزنید. فروشگاه بابک ماشین سعی کرده است تا محصولات خود را با حذف واسطه و با قیمت مناسب به فروش برساند.

در این فروشگاه متخصصان به صورت 24 ساعته می‌توانند مشاوره‌های رایگان را به خریداران ارائه دهند. تنوع دستگاه پاتیل پخت شیر در این فروشگاه به گونه‌ای هستند که افراد با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند بهترین محصولات را انتخاب کنند.

جمع بندی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تجهیزات جدید، بسیاری از صنایع تولید کننده فرآورده‌های لبنی، برای پخت شیر از دستگاه پاتیل پخت شیر استفاده می‌کنند. این دستگاه به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارد برای پخت و نگهداری شیر کاربردی است. پخت شیر به کمک این دستگاه بدون دردسر و بدون نیاز به تخصص بالا امکان پذیر است. ظرفیت‌های مختلفی از این دستگاه تولید شده که هر کدام بر اساس نیاز صنایع امروزی قابل خریداری هستند.

در این مقاله به اجزای تشکیل دهنده دستگاه پاتیل پخت شیر اشاره شده است. همچنین در ادامه مقاله به راهنمای خرید بهترین دستگاه پرداخته شده است تا افراد در نهایت بتوانند از میان مدل‌های مختلف بهترین مدل را خریداری کنند. فروشگاه بابک ماشین با ارائه محصولات دارای گارانتی سعی کرده است تا از میان مدل‌های مختلف، بهترین مدل‌های پاتیل پخت شیر را عرضه کند. در صورت نیاز می‌توانید محصولات خود را با اطمینان خاطر از بابک ماشین خریداری کرده و از محصول خریداری شده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *