تجهیزات آبمیوه و بستنی

نقش دستگاه بار سفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید

نقش دستگاه بار صفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید

امروزه دیگر به مانند گذشته تهیه و تولید انواع بستنی‌های خوشمزه دشوار نیست چرا که با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن محصولات پیشرفته، صنایع مختلف می‌توانند بهترین بستنی‌ها را تولید کنند. در واقع به کارگیری صحیح دستگاه بار سفت کن بستنی، روند تهیه انواع بستنی را آسان کرده است. بسیاری از کسب و کارهای امروزی می‌توانند به کمک این دستگاه‌ها انواع بستنی‌های ساده و میوه‎‌ای را تهیه کنند. اگر می‌خواهید در مورد عملکرد و نقش دستگاه بار سفت کن در تهیه انواع بستنی‌های امروزی بیشتر بدانید کافی است تا پایان همراه ما باشید.

نقش دستگاه بار صفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید

نقش دستگاه بار صفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید

معرفی دستگاه بار سفت کن بستنی

بار سفت کن بستنی یکی از مدل‌های پرکاربرد بازار است که برای تهیه انواع بستنی‌ها در حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی و ساختار این گونه محصولات به گونه‌ای هستند که روند تولید بستنی را آسان می‌کنند. در واقع افراد بدون نیاز به تخصص خاصی می‌توانند روال عادی تولید بستنی را طی کرده و با کمک این محصولات بهترین بستنی‌ها را تهیه کنند.

مدل‌های مختلفی از دستگاه بار سفت کن بستنی در بازار وجود دارند که انتخاب بهترین آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. بستنی‌ فروشی‌ها، قنادی‌ها، کافه‌ها و… برای این که بستنی‌های مورد نیاز را به بهترین شکل و در شرایط ایده‌آل و با حفظ کیفیت بالا تولید کنند، نیاز به خرید دستگاه بار سفت کن بستنی دارند. طراحی این محصولات به شکل خاص و منحصر به فرد هستند که باعث تولید انواع بستنی‌های با درجه کیفی بالا می‌شوند.

نقش دستگاه بار سفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید

به دلیل این که بستنی سازهای صنعتی موجود در بازار از ساختار ویژه‌ای تشکیل شده‌اند، مراحل تهیه بستنی به کمک این محصولات بسیار آسان است. اصلی‌ترین نقش دستگاه بار سفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید بستنی این است که همزمان مراحل کره‌گیری و سرمایش به شکل اتوماتیک انجام می‌شود. این امر به نوبه خود باعث هوادهی مناسب شده که در نهایت منجر به تولید بستنی خوشمزه می‌شود.

انجام عمل تفکیک کره‌‌گیری و سرمایش به کمک این دستگاه باعث می‌شود تا میزان کره اضافی شیر از بین برود. با استفاده از دستگاه بستنی ساز صنعتی می‌توان حجم زیادی از بستنی را در مدت زمان کوتاهی تهیه کرد. با توجه به ساختار و عملکرد دستگاه بار سفت کن، تهیه انواع بستنی‌های قیفی، لیوانی و… امکان پذیر است. در واقع کسب و کارهای امروزی برای این که بتوانند انواع بستنی‌ها را در حجم بالا تهیه کنند نیاز به خرید دستگاه بار سفت کن بستنی دارند.

هر کدام از دستگاه‌های صنعتی موجود در بازار از حجم و اندازه‌های مختلف تشکیل شده‌اند. برخی از محصولات دارای عملکرد پیشرفته هستند که کار کردن با آنها بسیار آسان است. مشاغل امروزی بر حسب نوع نیاز کاربری خود می‌توانند از میان مدل‌های مختلف بهترین مدل‌ها را خریداری کنند.

چگونه دستگاه بار سفت کن بستنی به بهبود قوام و سفتی محصولات کمک می‌کند

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، دستگاه بستنی ساز به دلیل ساختار مناسبی که دارد برای تولید انواع بستنی مناسب است. در این دستگاه‌ها ترکیب‌های مختلفی که دارای مواد با نقطه انجماد بالاتر هستند، در معرض سرمای بیشتر قرار گرفته که این امر به قوام و سفتی بستنی کمک می‌کند. در واقع ایجاد یک فضای کاملا سرد باعث می‌شود تا بستنی تهیه شده از قوام قابل توجهی برخوردار باشد.

دستگاه بار سفت کن، یک محیط کاملا ایده‌آل را برای تهیه بستنی مهیا می‌کند تا افراد با اضافه کردن مواد اولیه مناسب بتوانند انواع بستنی‌های سنتی و میوه‌ای را تولید کنند. مزیت این دستگاه‌ها این است که تهیه کردن بستنی به شکل ساده امکان پذیر است و پس از آن افراد می‌توانند بستنی آماده شده را به راحتی میل کنند.

اگر بستنی در محیط‌های با دمای پایین آماده شود، کیفیت لازم را ندارد لذا افرادی که در زمینه تهیه بستنی مشغول به کار هستند، برای این که بتوانند بهترین بستنی‌ها را با حفظ کیفیت قوام و سفتی آن به دست مشتریان برسانند، نیاز به استفاده از دستگاه بار سفت کن دارند.

دمای محیطی ایجاد شده در این دستگاه‌ها به دلیل سیستم هوشمندی که دارند باعث می‌شوند تا بستنی‌های تولید شده از قوام قابل توجهی برخوردار باشند. در واقع افراد پس از ریختن مواد اولیه برای ساخت بستنی، با ایجاد شرایط دمایی مناسب توسط دستگاه، می‌توانند در کمتر از یک ساعت بهترین بستنی را تهیه کنند. مهم‌ترین شرط برای تکمیل این رویه، حفظ دمای سرد برای یخ بستن مواد اولیه است.

آشنایی با ساختار بار سفت کن

بار سفت کن به مانند سایر محصولات صنعتی از بخش‌های مختلف تشکیل شده است که قرار گرفتن صحیح هر قطعه باعث می‌شود تا عملکرد دستگاه به بهترین شکل امکان پذیر باشد. افرادی که به دنبال تهیه یک دستگاه بستنی ساز صنعتی هستند باید این موضوع را در نظر بگیرند که دستگاه انتخابی باید متناسب با نیاز کاری‌شان باشد. از لحاظ ساختاری، دستگاه بار سفت کن از قیف ورودی مایع بستنی تشکیل شده است که در انتهای سیلندر دستگاه قرار دارد.

این طراحی باعث می‌شود تا مواد اولیه با یکدیگر به راحتی میکس شوند تا در نهایت بستنی تهیه شده حالت پفکی داشته باشد. قیف ورودی برای ورود مواد اولیه به ویژه انواع افزودنی‌های مختلف نظیر گردو، پسته، تکه‌های شکلات، انواع شربت و طعم‌ دهنده‌های دیگر است. معمولا در تولید این دستگاه‌ها از درب سیلندر یکپارچه استفاده می‌شود تا با داشتن قابلیت ضدزنگ، برای استفاده روزمره مناسب باشد. میله‌هایی نیز به عنوان حفاظ در دستگاه تعبیه شده است که علاوه بر افزایش ایمنی، باعث شستشوی آسان دستگاه شود.

درب به کار رفته در تولید دستگاه‌های بار سفت کن از جنس پلاستیک است که امکان تخلیه آسان انواع بستنی را فراهم کرده است. افراد با یک دست نیز می‌توانند تخلیه آسان بستنی را انجام دهند. به دلیل پلاستیکی بودن این بخش، از خروج هوای برودتی از دستگاه بار سفت کن جلوگیری می‌شود.

طراحی بار سفت کن‌های موجود در بازار به گونه‌ای هستند که بتوانند دمای مناسب را برای تهیه انواع بستنی فراهم کنند. جنس پلاستیکی عایق آنها برای جلوگیری از هدر رفت برودت و صرفه جویی در انرژی لحاظ شده است.

ویژگی‌های بار سفت کن بستنی

ویژگی‌های بار سفت کن بستنی

ویژگی‌های بار سفت کن بستنی

بار سفت کن به دلیل افزایش سهولت در تهیه بستنی‌های خوشمزه؛ مورد توجه بسیاری از کسب و کارهای امروزی قرار گرفته‌اند. افراد برای تهیه انواع بستنی‌های لذیذ با به کارگیری این دستگاه‌ها می‌توانند ضمن حفظ قوام بستنی، نسبت به تولید مدل‌های مختلفی از بستنی اقدام کنند. این محصولات از بخش‌های مختلف تشکیل شده‌اند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند که از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       برد الکترونیکی

عملکرد دستگاه بار سفت کن بسته به برد الکترونیکی آن دارد. این قطعه در دستگاه بار سفت کن به عنوان مرکز اصلی کنترل محسوب می‌شود. با استفاده از این قطعه می‌توان نمایش دمای محیط، نمایش دمای بستنی، نمایش خطاهای مختلف، استفاده از حالت‌های پیش فرض و… را مشاهده کرد. همچنین برد الکترونیکی دستگاه برای رفع ایرادهای احتمالی گنجانده شده است.

اگر دستگاه انتخاب شده دارای برد الکترونیکی باکیفیت باشد، امکان افزایش یا کاهش سرعت تخلیه بستنی در حین فرآیند تخلیه وجود دارد. در واقع به عنوان یک قطعه مهم در دستگاه بار سفت کن می‌توان به برد الکترونیکی آن اشاره کرد.

·       کندانسور

کندانسور از دیگر قطعات اصلی تشکیل دهنده دستگاه بار سفت کن است که مزیت‌های زیادی را برای دستگاه ایجاد می‌کند. امروزه بار سفت کن‌های صنعتی از ویژگی‌های متعددی تشکیل شده‌اند که باعث ایجاد مزیت‌های رقابتی نسبت به محصولات مشابه می‌شوند. عدم مصرف آب زیاد و به کارگیری کندانسور هوایی باعث ایجاد شرایط آب و هوایی مناسب در دستگاه می‌شوند. اینورتر به کار گرفته شده در بار سفت کن علاوه بر ایجاد مصرف بهینه انرژی، بازدهی و قدرت دستگاه را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

خریداران بر حسب بودجه و نیاز خود بهتر است از دستگاه‌های بار سفت کن پیشرفته استفاده کنند تا ضمن صرفه جویی در مصرف برق، بهترین بستنی‌ها را تهیه کنند.

·       پاروی همزن

تهیه بستنی در حجم بالا نیاز به رسیدگی مداوم دارد که از عهده یک یا چند فرد خارج است. طراحان در طراحی این محصولات توانسته‌اند با طراحی یک همزن مناسب، روند تهیه بستنی را آسان کنند. پاروی همزن دستگاه به گونه‌ای تعبیه شده است که علاوه بر داشتن استحکام زیاد، فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. طراحی و ارگونومی پاروی همزن به گونه‌ای است که طول عمر زیادی دارد و برای تولید بستنی به شکل آسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا پاروی همزن دارای جنس استیل ضدزنگ است که کارایی محصولرا افزایش می‌دهد.

·       تیغه‌های پارو

تیغه‌های پارو معمولا به شکل فنری طراحی می‌شوند تا در هنگام کار کردن با آنها، مواد چسبیده شده بر روی سطوح سیلندر به خوبی پاکسازی شوند. طراحی این بخش از دستگاه بار سفت کن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. جنس تیغه‌های پارو معمولا از جنس فولاد است و به نسبت سایر قطعات به کار رفته در تولید دستگاه بستنی ساز منحصر به فرد است. این تیغه علاوه بر داشتن استحکام بالا، سبک‌تر از قطعات تولید شده از جنس آلومینیوم هستند.

تیغه‌های پارو باید بتوانند مواد چسبیده به سطح سیلندر دستگاه را در کمترین زمان ممکن پاکسازی کنند تا اختلالی در عملکرد بستنی ساز ایجاد نشود.

·       سکوی قرارگیری

معمولا این بخش از دستگاه بار سفت کن به شکل لولایی تنظیم شده است تا در مواقع نیاز، فضای کمی را اشغال کند. به منظور استفاده بهینه از دستگاه، سکوی قرارگیری دارای طراحی خاص است که برای استفاده ظروف در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان نصب سکوی قرارگیری در دو سطح مختلف به شکل ایده‌آل امکان پذیر است.

بعد از تهیه بستنی جهت خارج کردن آن به کمک مجرای خروجی، استفاده از سکوی قرارگیری می‌تواند روند تخلیه بستنی را بهینه سازی کند. افراد با استفاده از ظروف با ابعاد مختلف می‌توانند تخلیه بستنی را به شکل آسان انجام دهند.

نقش دستگاه بار صفت کن بستنی در بهبود کیفیت تولید

شیوه کار کردن با دستگاه بستنی ساز

شیوه کار کردن با دستگاه بستنی ساز

برای تهیه انواع بستنی ساده و میوه‌ای، استفاده از دستگاه بار سفت کن صنعتی به عنوان یک الزام محسوب می‌شود. به کارگیری صحیح این محصول باعث می‌شود تا افراد بتوانند انواع بستنی خوشمزه را در کمترین زمان ممکن تهیه کنند. جهت استفاده از دستگاه بار سفت کن، ابتدا باید مایع بستنی از طریق مخزن ورودی، وارد دستگاه شود. وجود قیف ورودی به استفاده کنندگان کمک خواهد کرد تا بتوانند به آسانی انواع مواد اولیه را با حفظ حالت پفکی درون دستگاه بریزند.

در این مرحله به کارگیری مواد اولیه مرغوب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که باعث می‌شود تا طعم و رنگ بستنی تهیه شده مورد توجه خریداران قرار داشته باشد. در مرحله بعدی اضافه کردن انواع طعم‌ دهنده‌ها می‌تواند طعم نهایی بستنی را افزایش دهد. افراد برای تهیه محصولات متنوع، بهتر است از طعم دهنده‌های مختلف نظیر شربت، شکلات، مغز خشکبار و… استفاده کنند.

دستگاه بار سفت کن به دلیل این که از برد الکترونیکی تشکیل شده است، می‌تواند اطلاعات مرتبط با مراحل ساخت بستنی را بر روی نمایشگر نشان دهد. این امر باعث می‌شود تا در صورت وجود هر گونه خطا یا ایراد، فرد بتواند مشکل ایجاد شده را در کمترین زمان ممکن بررسی کند. البته دستگاه‌های بار سفت کن امروزی دارای حالت پیش فرض تهیه بستنی هستند که با استفاده از آنها می‌توان اقدام به تولید بستنی کرد.

اقدام به تخلیه بستنی در دستگاه‌های بار سفت کن بدون دردسر و به شکل آسان امکان پذیر است. برای تخلیه بستنی استفاده از یک سکوی مناسب جهت قرار دادن ظرف باعث می‌شود تا بستنی با حفظ کیفیت ظاهری از دستگاه خارج شود.

انواع دستگاه بار سفت کن

دستگاه‌های بار سفت کن موجود در بازار دارای کاربری مختلف هستند که انتخاب بهترین آنها بر حسب نیاز استفاده کنندگان متفاوت است. برخی از دستگاه‌های بار سفت کن موجود در بازار برای تهیه مایه بستنی و برخی دیگر برای پرکردن انواع بستنی قیفی، لیوانی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه صنایع مختلف با توجه به نیاز خود قادر خواهند بود تا بهترین دستگاه‌های بستنی ساز را تهیه کنند.

برخی دیگر از دستگاه‌های بار سفت کن با نام دستگاه کفی فریزر قادر هستند تا در هر روز بیش از 150 لیتر بستنی را تولید کنند. دستگاه بار سفت کن تنوری از مدل‌های دیگر بازار است که به منظور تهیه و تولید بستنی در لیتراژ بالا مورد استفاده بسیاری از کارخانه‌های بستنی قرار دارد. هر کدام از مدل‌های نام برده شده در این بخش دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند که روند تهیه انواع بستنی را آسان می‌کنند.

به عنوان نمونه کسانی که دارای کافه هستند و یا بستنی فروشی دارند، برای تهیه یک دستگاه صنعتی کوچک بهتر است به دنبال انتخاب بار سفت کن‌های مقرون به صرفه باشند تا در نهایت با استفاده از دستگاه خریداری شده بتوانند نیاز مشتریان را به شکل بهینه مرتفع کنند.

 

مزایای استفاده از دستگاه بار سفت کن

مزایای استفاده از دستگاه بار سفت کن

دستگاه بار سفت کن‌های موجود در بازار به دلیل مزیت‌های فراوانی که دارند مورد توجه بسیاری از صنایع، مشاغل و کسب و کارهای امروزی قرار گرفته‌اند. این دستگاه‌ها در ابتدای امر برای تولید مایه بستنی با قوام مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این دستگاه‌ها به شکل پیش فرض یک آبگرمکنی تعبیه شده است که قادر است حجم زیادی از شیر را به نقطه جوش برساند.

در این مرحله پس از اضافه شدن مواد دیگر که برای تهیه انواع بستنی مورد نیاز است، دستگاه بار سفت کن قادر است با استفاده از تکنولوژی جریان آب سرد، دمای مایه را تا حد زیادی کاهش دهد و سپس با استفاده از تکنولوژی‌های به کار رفته در آن، یک مایه سفت را تولید کند. مایه بستنی با توجه به نیاز صنایع امروزی وارد مرحله تولید می‌شود.

ضرورت این دستگاه در صنایع امروزی باعث شده است تا افراد به راحتی و بدون نیاز به استفاده از نیروی انسانی فراوان، انواع بستنی‌های خوشمزه را تهیه کنند. به کارگیری این محصولات باعث کاهش انتقال باکتری به مایه بستنی می‌شود. ضمن این که دستگاه‌های بار سفت کن قادر هستند تا حجم تولید روزانه را به شکل قابل توجهی افزایش دهند.

کیفیت بالای بدنه و ساخت این محصولات علاوه بر افزایش کیفیت تولید بستنی، از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه هستند. برندهای مختلفی از دستگاه‌های بار سفت کن جهت خرید در بازار وجود دارند که انتخاب متناسب‌ترین آنها بر حسب بودجه و نیاز صنایع امروزی تعیین می‌شود.

جمع بندی

با توجه به ضرورت به کارگیری دستگاه بار سفت کن در صنایع غذایی امروزی، شاهد تنوع زیادی در تولید این محصولات هستیم. به کارگیری صحیح دستگاه بستنی ساز باعث می‌شود تا افراد بر حسب نیاز خود بتوانند خدمات گسترده‌ای را به مشتریان ارائه دهند. صنایع امروزی برای تولید بستنی‌های خوشمزه با استفاده از دستگاه بار سفت کن، بدون نیاز به نیروی انسانی زیاد می‌توانند کیفیت بستنی‌های تولید شده را افزایش دهند.

خرید دستگاه بار سفت کن بستنی علاوه بر موارد گفته شده مزیت‌های رقابتی را برای کسب و کارهای امروزی ایجاد می‌شود. مدیریت بهینه مصرف انرژی و تولید محصولات با درجه کیفی بالا که از لحاظ قیمت مقرون به صرفه است، می‌تواند جزو مزیت‌های دستگاه بار سفت کن محسوب شود. دستگاه‌های بستنی ساز به دو دسته کلی دستگاه‌های تولید کننده مایه بستنی و دستگاه‌های پرکن و بسته بندی تقسیم می‌شوند. هر کدام از مدل‌های بیان شده نقش بسیار مؤثری در تولید بستنی ایفا می‌کنند.

خریداران بر حسب بودجه‌ای که در اختیار دارند، می‌توانند انواع بار سفت کن بستنی را با قیمت مناسب و درجه کیفی بالا از فروشگاه‌های مجاز نظیر فروشگاه بابک ماشین خریداری کرده تا به راحتی انواع بستنی‌های خوشمزه و لذیذ را تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *