راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید دستگاه دوغ ساز

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تجهیزات و ابزارهای پیشرفته، محصولات لبنی مختلف به آسانی تولید می‌شوند. امروزه بسیاری از کسب و کارهای مرتبط با تولید محصولات لبنی می‌توانند با استفاده از دستگاه دوغ ساز، در کمترین زمان ممکن بهترین دوغ را تولید کنند. در این مقاله می‌خواهیم به راهنمای خرید دستگاه دوغ ساز بپردازیم. در صورتی که دارای صنایع لبنی و فروشگاه بزرگ هستید و می‌خواهید بهترین دوغ را متناسب با نیاز مشتریان خود تولید کنید، کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی کلی با دستگاه دوغ ساز

دستگاه دوغ ساز یکی از دستگاه‌های کاربردی بازار است که برای صنایع مختلف لبنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با طراحی منحصر به فرد خود به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند در مدت زمان کوتاهی، بهترین دوغ را تهیه کنند. شیوه تهیه دوغ با استفاده از این دستگاه‌ها بسیار آسان است. کاربران کافی است مقدار مورد نیازی از آب و ماست را دروغ دستگاه دوغ ساز ریخته تا بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، دوغ بسیار خنکی تهیه کنند.

دستگاه‌های دوغ ساز معمولا در نوع صنعتی آن مورد توجه بسیاری از صنایع امروزی قرار دارند. نقطه عطف این گونه دستگاه‌ها کف دوغی است که بر روی آن جمع می‌شود. این امر باعث می‌شود تا بتوان دوغ بیشتر و باکیفیت‌تری را در اختیار مشتریان قرار داد. مدل‌های مختلفی از دستگاه دوغ ساز در بازار وجود دارند که شناخت بهترین آنها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اهمیت استفاده از دستگاه دوغ ساز

دوغ به عنوان یک نوشیدنی لذیذ و مقوی محسوب می‌شود که فواید زیادی برای بدن دارد. به نسبت سایر نوشیدنی‌های موجود در بازار، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از دوغ تازه استفاده کنند. مواد طبیعی به کار رفته در تولید دوغ باعث برتری این نوشیدنی نسبت به نوشابه، دلستر و… شده است. امروزه در بسیاری از غذاخوری‌ها، ارائه دهندگان خدمات ترجیح می‌دهند تا دوغ ارگانیک و تازه را به دست مشتریان خود برسانند.

تهیه دوغ در حجم بالا به عنوان یک کار سخت و دشوار محسوب می‌شود. صاحبان رستوران برای تهیه دوغ در حجم بالا و با حفظ کیفیت، نیاز به یک دستگاه حرفه‌ای و پیشرفته دارند. دستگاه دوغ ساز به عنوان یک دستگاه کاربردی امروزی است که می‌تواند نیاز مشتریان را به خوبی مرتفع کند. امروزه تنوع دستگاه‌های دوغ ساز موجود در بازار به گونه‌ای است که افراد در کمترین زمان ممکن می‌توانند بهترین دوغ را تهیه کنند.

تهیه دوغ با استفاده از این دستگاه‌ها بسیار آسان است و به خریداران این امکان را می‌دهد که با ترکیب آب و ماست بتوانند در کمتر از 20 دقیقه، حجم زیادی از دوغ را تهیه کنند. ارائه دوغ ارگانیک به مشتریان به عنوان یک مزیت کلیدی محسوب می‌شود و می‌تواند درآمد رستوران را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. در این بین صاحبان رستوران‌ها بهتر است با شناخت کافی نسبت به مدل‌های مختلف دستگاه دوغ ساز، به دنبال انتخاب و خرید بهترین دستگاه دوغ ساز باشند تا بتوانند در نهایت از خرید خود احساس رضایت داشته باشند.

شناخت انواع دستگاه دوغ ساز

شناخت انواع دستگاه دوغ ساز

دوغ ساز‌های موجود در بازار به دو دسته کلی خانگی و صنعتی تقسیم بندی می‌شوند. مدل‌های خانگی دارای آپشن و امکانات کمتری نسبت به مدل‌های صنعتی هستند. به دلیل این که سطح آگاهی مردم در استفاده از مواد غذایی طبیعی و ارگانیک افزایش یافته است، بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا با استفاده از شیر، فرآورده‌های لبنی مختلف را در منزل تهیه کنند. این امر باعث رونق خرید دستگاه دوغ ساز و کره گیر رومیزی شده است.

مدل‌های خانگی که با نام رومیزی شناخته می‌شوند، به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهند که بتوانند در کمترین زمان ممکن و با حفظ کیفیت مواد اولیه، بهترین کره و دوغ را تهیه کنند. طراحی دستگاه‌های خانگی به گونه‌ای هستند که برای تولید کره و دوغ در ظرفیت چند لیتری مناسب‌اند. در مدل‌های دوغ ساز خانگی الکتروموتور به کار رفته در دستگاه به گونه‌ای است که باعث تولید کره و دوغ به بهترین شکل می‌شود.

مدل‌های دوغ ساز صنعتی، برای محیط‌های بزرگ و صنایع امروزی کاربردی هستند که از امکانات پیشرفته‌تری تشکیل شده‌اند. از مهم‌ترین دوغ سازهای صنعتی موجود در بازار می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد:

  • دستگاه دوغ ساز ساده
  • دستگاه دوغ ساز کلبه‌ای
  • دستگاه دوغ ساز حبابی

هر کدام از مدل‌های صنعتی بیان شده دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند که برای استفاده در فروشگاه‌های بزرگ، صنایع تولید فرآورده‌های لبنی و… کاربردی‌اند.

1. دستگاه دوغ ساز ساده

دستگاه دوغ ساز ساده که از نوع رستورانی است معمولا از بدنه استیل ضدزنگ تشکیل شده است. این دستگاه‌ها دارای مخزن 50 لیتری هستند که می‌توانند در هر 20 دقیقه حدود 50 لیتر دوغ باکیفیت تولید کنند. به دلیل طراحی ظاهری ساده‌ای که این گونه دستگاه‌ها دارند مورد توجه بخش‌های مختلف قرار گرفته‌اند. طراحی دستگاه دوغ ساز ساده باعث کاهش اشغال فضای محیط می‌شود و به دلیل عملکرد بهینه‌ای که دارد در میان مدل‌های مختلف کارآمد است. از لحاظ قیمت نیز این دستگاه‌ها جزو ارزان‌ترین دستگاه‌های دوغ ساز بازار هستند.

اگر دارای رستوران هستید و می‌خواهید از یک دستگاه دوغ ساز باکیفیت استفاده کنید، می‌توانید مدل دوغ ساز ساده را خریداری کنید. مکانیزم فعالیت این دستگاه بسیار ساده است و بدون نیاز به تخصص می‌توانید دوغ تازه تهیه کنید.

2. دستگاه دوغ ساز کلبه‌ای

از لحاظ عملکرد شباهت زیادی میان دوغ ساز ساده و کلبه‌ای وجود دارد. تنها تفاوت اصلی میان این دو دستگاه بدنه آن است که از لحاظ ظاهری، دوغ ساز کلبه‌ای جذابیت بیشتری دارد. شکل کلبه‌ای دستگاه باعث جلب توجه استفاده کنندگان شده است. ال ای دی تعبیه شده در این دستگاه‌ها به شکل ویژه‌ای‌ جذابیت دستگاه دوغ ساز را افزایش داده است. دستگاه دوغ ساز کلبه‌ای قادر است تا به آسانی و در کمتر از 15 دقیقه، با ترکیب آب و شیر حدود 50 لیتر دوغ تازه را تهیه کند.

یکی از مزیت‌های کلیدی دستگاه دوغ ساز کلبه‌ای وجود بخش داخلی دستگاه است که یک محل برای قرارگیری لیوان تعبیه شده است. این امر باعث می‌شود تا بتوان به آسانی دوغ آماده شده را درون لیوان ریخت و سرو کرد.

3. دستگاه دوغ ساز حبابی

دستگاه دوغ ساز حبابی به نسبت مدل‌های دیگر دارای قابلیت‌های بیشتری است که باعث می‌شود تا استفاده کنندگان بتوانند دوغ‌های باکیفیت بالاتری تولید کنند. ایجاد حباب علاوه بر حس ظاهری زیبا باعث افزایش کیفیت دوغ می‌شود. در مدل حبابی، پمپ اضافه‌ای که درون دستگاه تعبیه شده است باعث ایجاد فشار زیاد بر روی دوغ شده که این امر منجر به ایجاد حباب درون دستگاه می‌شود. دستگاه دوغ ساز حبابی به نسبت مدل‌های دیگر معرفی شده از قیمت بالاتری برخوردار است.

پمپ اضافه درون دستگاه می‌تواند با ایجاد حباب‌های جذاب، میزان فروش دوغ را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. از لحاظ عملکرد نیز دستگاه دوغ ساز حبابی قادر است در مدت زمان کمتری، میزان زیادی از دوغ را تولید کند.

ویژگی‌های دوغ ساز باکیفیت

ویژگی‌های دوغ ساز باکیفیت

برخی از ویژگی‌های کلیدی وجود دارند که توجه کردن به آنها باعث می‌شوند تا خریداران بتوانند از میان مدل‌های مختلف بهترین دوغ ساز را تهیه کنند. امروزه دوغ ساز رستورانی به عنوان یکی از ملزومات مهم غذاخوری‌ها تبدیل شده است. افراد با خرید دستگاه دوغ ساز می‌توانند خدمات خود را به شکل بهینه به مشتریان ارائه دهند. یک دوغ ساز حرفه‌ای و باکیفیت باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • دوغ ساز باید از بدنه مستحکم تشکیل شده باشد، در این میان بدنه استیل ضدزنگ برای استفاده روزمره مناسب است.
  • ظرفیت دستگاه دوغ ساز متفاوت است لذا خریداران باید به نیاز صنایع خود توجه داشته باشند.
  • دوغ سازهای موجود در بازار هر کدام دارای یک سری ویژگی‌های کلیدی نظیر سیستم تثبیت دما، سیستم خنک کننده، سیستم شستشو و… هستند. خریداران بهتر است قبل از انتخاب نهایی به ویژگی‌های مورد نیاز خود توجه کنند.
  • بهتر است دستگاه انتخاب شده دارای مخزن داخلی از جنس استیل باشد.
  • سیستم انتقال و گردش مایعات به ویژه تخلیه از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه دوغ ساز است.
  • ابعاد انتخاب شده دستگاه دوغ ساز باید به گونه‌ای باشد که فضای زیادی را اشغال نکند.
  • دستگاه انتخاب شده به دلیل تهیه دوغ در طول روز باید مصرف بهینه انرژی داشته باشد.

هر کدام از موارد گفته شده نشان می‌دهد که برای خرید دستگاه دوغ ساز صنعتی باید به نکات گفته شده توجه شود. با در نظر گرفتن زمان روشن ماندن دستگاه، مصرف دوغ ساز باید کاملا استاندارد باشد در غیر این صورت افراد مجبور به پرداخت بیشتر هزینه برق می‌شوند.

راهنمای خرید دستگاه دوغ ساز

با توجه به تنوع دستگاه دوغ ساز، اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف یک مدل مناسب را خریداری کنید، کافی است به نکات گفته شده در این بخش توجه داشته باشید. راهنمای خرید دستگاه دوغ ساز به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید چیزی که دنبالش هستید را پیدا کنید:

1. توجه به برند دوغ ساز

خرید برندهای ناشناخته می‌تواند جزو خریدهای پرریسک محسوب شود. اگر بخواهید یک دستگاه دوغ ساز باکیفیت خریداری کنید، بهتر است به دنبال خرید محصولاتی باشید که از برندهای معتبر باشد. به دلیل این که دستگاه دوغ ساز را به صورت روزانه برای تهیه دوغ استفاده می‌کنید، کافی است به برند انتخابی توجه داشته باشید.

2. موارد استفاده از دوغ ساز

توجه کردن به این نکته که در طول روز تا چه اندازه می‌خواهید از دستگاه برای تهیه دوغ استفاده کنید، باعث می‌شود تا به دنبال خرید یک دستگاه معتبر و باکیفیت باشید. برخی از مدل‌های دوغ ساز موجود در بازار علاوه بر تولید دوغ، دارای ویژگی‌های متعددی هستند که باعث می‌شوند تا بتوانید به آسانی و بدون نیاز به تخصص خاصی، انواع دوغ‌های طعم‌دار را تولید کنید.

3. گنجایش دستگاه

همان‎طور که بیان شد هر دستگاه دوغ ساز دارای گنجایش مشخصی هستند که ابعاد آنها با یکدیگر متفاوت است. اگر بخواهید برای محیط‌های خدماتی یک دستگاه دوغ ساز خریداری کنید، باید به دنبال خرید دستگاه‌هایی باشید که از لحاظ ابعاد و گنجایش، جوابگوی نیازتان باشد. برای مکان‌های کوچک نیاز نیست که هزینه زیادی برای دستگاه دوغ ساز پرداخت کنید و بهتر است به دنبال خرید مدل‌های رومیزی باشید.

4. سرعت و توان موتور دستگاه

سرعت و توان موتور دستگاه به عنوان یک عامل مهم و کلیدی در هنگام خرید دستگاه دوغ ساز محسوب می‌شود. برخی از دستگاه‌های دوغ ساز موجود در بازار قابلیت تهیه دوغ با قدرت موتور بالا را دارا هستند. اگر قصد دارید تا حجم زیادی از دوغ را در یک بازه زمانی مشخص تهیه کنید، بهتر است به دنبال خرید دستگاه‌های پیشرفته دوغ ساز باشید.

5. سر و صدا

برای این که دستگاه دوغ ساز را در یک محیط مناسب قرار دهید و به صورت مدام، انواع دوغ‌های طعم‌دار را تهیه کنید، کافی است به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که بدون سر و صدا باشند. این مورد می‌تواند برای بسیاری از کسب و کارهای امروزی به عنوان یک مورد مهم در خرید محسوب شود.

6. قیمت دستگاه

مورد مهم دیگری که در هنگام انتخاب نهایی دستگاه دوغ ساز باید به آن توجه کنید، در نظر گرفتن قیمت دستگاه است. اگر دارای بودجه محدودی هستید، بر اساس پولی که در اختیار دارید، می‌توانید مدل‌های ساده‌تر را انتخاب کنید.

7. خدمات پس از فروش

در هنگام انتخاب نهایی دستگاه دوغ ساز، بهتر است گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه را بررسی کنید. معمولا در خرید دستگاه‌های صنعتی، ارائه خدمات پس از فروش می‌تواند به عنوان یک مزیت کلیدی محسوب شود. خریداران با وجود این مزیت می‌توانند با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهند. ضمنا برای خرید دستگاه مورد نظر کافی است از تجربه و نظرات دیگران استفاده کنید تا در نهایت بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

شیوه استفاده از دستگاه دوغ ساز

دوغ سازهای موجود در بازار معمولا دارای ظرفیت‌های مختلف هستند که هر کدام بر اساس نیاز استفاده کنندگان خریداری می‌شوند. به شکل معمول دوغ سازهای بازار در ظرفیت‌های 50، 60 و 70 تولید شده‌اند. برای استفاده از دستگاه دوغ ساز کافی است مخزن دستگاه را از آب و ماست محلی یا شیر پرکنید. در این بخش اضافه کردن مواد مختلف نظیر نمک، نعنا، طعم دهنده و… می‌تواند طعم دوغ را بی‌نظیر کند.

اضافه کردن هر یک از مواد گفته شده باعث می‌شود تا بتوانید طعم نهایی دوغ را بهبود ببخشید. پس از طی کردن مراحل بالا دستگاه را روشن کرده و پمپ مخصوص را راه اندازی کنید. دستگاه به صورت خودکار شروع به فعالیت کرده و باعث ترکیب آب و ماست می‌شود. در این بین پس از گذشت چند دقیقه، دوغ مورد نظر آماده سرو می‌شود.

دستگاه‌های دوغ ساز موجود در بازار دارای سیستم خنک کننده هستند که این امر باعث خنک نگه داشتن دوغ می‌شوند. نحوه تهیه دوغ با استفاده از این دستگاه‌ها بسیار ساده است و افراد بدون تخصص می‌توانند بهترین دوغ را متناسب با طعم مورد نیاز خود تهیه کنند.

قیمت دستگاه دوغ ساز

قیمت دستگاه دوغ ساز

قیمت دستگاه دوغ ساز به عوامل مختلفی نظیر کیفیت و ویژگی‌های دستگاه بستگی دارد. مواد اولیه به کار رفته در تولید هر دستگاه با یکدیگر متفاوت است. دستگاه‌هایی که دارای سازه محکمی هستند و از چرخ‌های حرفه‌ای تشکیل شده‌اند معمولا دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها هستند. برخی از دستگاه‌های دوغ ساز موجود در بازار قابلیت شستشوی آسان را به خریداران می‌دهند. این امر باعث می‌شود تا استفاده کنندگان بعد از اتمام کار با دستگاه بتوانند به آسانی دوغ ساز را تمیز کنند.

با توجه به موارد گفته شده، قیمت دستگاه دوغ ساز با توجه به موارد مختلف تعیین می‌شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به برند دستگاه، کیفیت ساخت، کیفیت بدنه دوغ ساز، موتور به کار رفته در دستگاه، ویژگی‌های آن و… تعیین می‌شود. با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید انواع دستگاه دوغ ساز را خریداری کرده و برای محیط‌های خدماتی از آن استفاده کنید.

خرید دستگاه دوغ ساز باکیفیت

با توجه به تنوع دستگاه‌های دوغ ساز موجود در بازار انتخاب برای خریداران دشوار است. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از محصولات لبنی ارگانیک و تازه استفاده کنند. دوغ به دلیل داشتن خواص بی‌شمار برای پیشگیری از انواع بیماری‌های مختلف نظیر بیماری‌های ویروسی، تبخال، سرطان و… کاربردی است. همچنین کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند می‌توانند از محصولات ارگانیک لبنی نظیر دوغ استفاده کنند.

برندهای باکیفیت متناسب با نیاز جامعه امروزی سعی کرده‌اند تا محصولات خود را با کیفیت ساخت بالا روانه بازار کنند. امروزه فروشندگان محصولات دوغ ساز سعی می‌کنند تا با ارائه اصالت کالا، محصولات خود را به دست خریداران برسانند. در این میان فروشگاه بابک ماشین با حذف واسطه‌ها سعی کرده است تا دستگاه دوغ ساز را با تنوع بالا به فروش برساند. اگر بخواهید از دستگاه دوغ ساز باکیفیت استفاده کنید بهتر است به فروشگاه بابک ماشین سر زده و از محصولات متنوع این فروشگاه دیدن کنید.

جمع بندی

تهیه دوغ بدون نیاز به دستگاه به عنوان یک کار سخت و فرسایشی محسوب می‌شود. امروزه با روی کار آمدن تجهیزات جدید، بسیاری از افراد می‌توانند بدون نیاز به تخصص بالا، با استفاده از دستگاه دوغ ساز، انواع دوغ را تهیه کنند. در این مقاله به راهنمای خرید دستگاه دوغ ساز اشاره شده است. اگر دارای کسب و کار خدماتی هستید و می‌خواهید در مدت زمان مشخص، حجم زیادی از دوغ را تولید کنید، کافی است از میان دستگاه‌های مختلف یک دوغ ساز باکیفیت خریداری کنید.

توجه کردن به کیفیت دستگاه و قیمت آن باعث می‌شود تا بتوانید یک دستگاه مناسب خریداری کنید. با استفاده از دستگاه دوغ ساز قادر خواهید بود تا با اضافه کردن طعم‌های مختلف، حجم زیادی از دوغ را در مدت زمان کوتاهی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *