راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید دستگاه آب پرتقال گیری

راهنمای خرید دستگاه آب پرتقال گیری

نوشیدن آب مرکبات به ویژه آب پرتقال و نارنگی همواره به عنوان یک نوشیدنی پرخاصیت محسوب می‌شود. بسیاری از افراد برای تامین ویتامین C بدن خود ترجیح می‌دهند تا از آب مرکبات تازه بهره‌مند شوند. دستگاه آب پرتقال گیری یکی از دستگاه‌های کاربردی امروزی است که به کمک آن می‌توان به راحتی و در کمتر از چند دقیقه، آب پرتقال طبیعی و تازه را تهیه کرد.

اگر دارای کسب و کار خدماتی نظیر کافه، بستنی فروشی و… هستید، برای این که بتوانید بهترین آب مرکبات را به دست مشتریان خود برسانید، نیاز به خرید دستگاه آب پرتقال گیری دارید. در این مقاله می‌خواهیم به راهنمای خرید دستگاه آب پرتقال گیری بپردازیم، لذا در صورت نیاز کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با انواع مرکبات گیری

آشنایی با انواع مرکبات گیری

آشنایی با انواع مرکبات گیری

با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار، آب پرتقال گیرهای قابل تهیه به دو نوع دستی و برقی تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. در ادامه به بررسی آب پرتقال گیری دستی و برقی می‌پردازیم:

1. آب مرکبات گیری دستی

این مدل‌ها از جمله ساده‌ترین مدل‌های موجود در بازار هستند که بدون نیاز به برق بوده و به خریداران این امکان را می‌دهند که به آسانی آب مرکبات تهیه کنند. مدل‌های دستی دارای یک ظرف و یک ریمر هستند که کاربر با چرخاندن پرتقال، نارنگی و… بر روی ریمر، آبگیری را انجام می‌دهد. ریمر به بخش مخروطی آجدار گفته می‌شود که برای تهیه آبمیوه کاربردی است.

برخی از مدل‌های آب پرتقال گیری دستی دارای اهرم فشار دهنده هستند که مکانیزم راحت‌تری در هنگام استفاده دارند. کاربران با استفاده از این اهرم می‌توانند به راحتی آب مرکبات را استخراج کنند. در مدل‌های دستی بدون نیاز به برق و هزینه مازاد، می‌توان انواع مرکبات نظیر لیمو، پرتقال، نارنگی و… را بر روی قسمت مخروطی دستگاه فشار داد. این امر در طولانی مدت باعث خستگی بیش از اندازه دست می‌شود. مدل‌های دستی مخصوص کسانی است که قصد دارند برای اعضای خانواده و در حجم کم، آب مرکبات تهیه کنند.

2. آب مرکبات گیری برقی

مدل‌های برقی امکانات بیشتری را نسبت به مدل‌های دستی به کاربران ارائه می‌دهند. افراد با خرید آب پرتقال گیری برقی می‌توانند در زمان کوتاه‌تری انواع آب مرکبات را تهیه کنند. در برخی از مدل‌های برقی بازار، استفاده کنندگان باید به شکل مداوم با دست خود مرکبات را روی ریمر نگه داشته و با چرخش اتوماتیک ریمر، آب مرکبات را خارج کنند.

در مدل‌های پیشرفته یک اهرم یا بازو در دستگاه تعبیه شده است که با نگه داشتن اهرم و چرخش اتوماتیک ریمر، آب مرکبات تهیه می‌شود. امروزه افرادی که دارای کسب و کار خدماتی هستند برای تهیه آب مرکبات تازه، از دستگاه‌های برقی استفاده می‌کنند. مزیت‌هایی که در دستگاه آب مرکبات گیری برقی وجود دارد، در مدل‌های دستی دیده نمی‌شود. مهم‌ترین مزیت‌های آب پرتقال گیر برقی، سهولت در تهیه آبمیوه است که باعث می‌شود تا افراد در کمترین زمان ممکن بتوانند حجم زیادی از آب مرکبات را تهیه کنند.

شناخت قطعات مختلف آب پرتقال گیری

شناخت قطعات مختلف آب پرتقال گیری

شناخت قطعات مختلف آب پرتقال گیری

قبل از شناخت راهنمای خرید دستگاه، کافی است با قطعات مختلف آب پرتقال گیری آشنا شوید تا در هنگام خرید بتوانید متناسب‌ترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید. از مهم‌ترین قطعات این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درپوش دستگاه
  • سر مخروطی بزرگ
  • سر مخروطی متوسط
  • سر مخروطی کوچک
  • صافی و ریمر
  • ظرف جمع آوری آبمیوه
  • دهانه ضدچکه خروج آبمیوه
  • بدنه اصلی دستگاه

معمولا فیلترهای مختلفی در دستگاه آب پرتقال گیری وجود دارند که از جنس استیل یا پلاستیک تشکیل شده‌اند. خروجی آب مرکبات از طریق این فیلترها رد شده که به صورت پالپ‌دار و یا صاف شده است. آبمیوه‌ فروشی‌ها با توجه به سبک آبگیری مرکبات می‌توانند از دستگاه‌های مختلف با فیلتر استیل یا پلاستیک استفاده کنند.

ریمر نیز به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده آب مرکبات گیری است که با چرخش بالا و تراشیدن جداره مرکبات، باعث جداسازی آب و گوشت میوه‌ها می‌شود. اگر بخواهید سرعت آبگیری را افزایش دهید، به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که دارای 2 یا 3 ریمر هستند تا بتوانید حجم سریع‌تری از آبمیوه را در مدت زمان کوتاهی تهیه کنید.

ریمرها عملکرد متفاوتی دارند که در برخی از مدل‌ها، با نگه داشتن میوه بر روی آن می‌توانید عملیات آبگیری را به شکل خودکار انجام دهید. در مدل‌های دیگر، باید مرکبات را روی ریمر قرار داده و اهرم را به سمت پایین بکشید تا آبگیری به شکل صحیح انجام شود.

راهنمای خرید دستگاه آب پرتقال گیری

راهنمای خرید دستگاه آب پرتقال گیری

حال که با مدل‌های مختلف این دستگاه آشنا شدید، اگر بخواهید متناسب با نیاز خود یک خرید هوشمندانه انجام دهید، کافی است به نکات گفته شده در زیر توجه داشته باشید. خرید هوشمندانه باعث می‌شود تا ضمن مدیریت هزینه‌های خود بتوانید از مدل‌های پیشرفته به بهترین شکل استفاده کنید:

1. توجه به اندازه و وزن دستگاه آب پرتقال گیری

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام خرید دستگاه آب پرتقال گیری توجه کردن به اندازه و وزن دستگاه است. اندازه دستگاه باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به راحتی و بدون دردسر آن را حمل کرده و در مکان مناسب قرار دهید. تناسب ظرفیت مخزن با تعداد نفراتی که قرار است برای آنها آبمیوه تهیه کنید دارای اهمیت است.

اگر بخواهید برای کسب و کار خود یک دستگاه مناسب خریداری کنید، باید به تعداد آبمیوه‌های قابل تهیه در طول روز توجه داشته باشید و از میان مدل‌های مختلف، مدلی را انتخاب کنید که جوابگوی نیاز‌تان باشد. هنگام تهیه دستگاه آب پرتقال گیری باید به وزن دستگاه نیز توجه کنید. سنگین بودن وزن دستگاه باعث می‌شود برای هر بار استفاده دچار زحمت شوید.

سبک بودن بیش از اندازه دستگاه نیز به عنوان یک عیب اساسی محسوب می‌شود. چرا که سبک بودن بیش از اندازه دستگاه یعنی قطعات به کار رفته در ساخت آب پرتقال گیری چندان مرغوب نیست.

2. توجه به جنس بدنه و صافی دستگاه

در هنگام خرید دستگاه آب پرتقال گیری، در نظر گرفتن جنس بدنه و صافی آن دارای اهمیت است. معمولا جنس دستگاه آب مرکبات گیری بازار از پلاستیک یا فلز است. بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند تا از مدل‌های استیل ضدزنگ استفاده کنند چرا که دارای کیفیت بالاتری نسبت به مدل‌های پلاستیکی است. با فرض موارد گفته شده، انتخاب نهایی دستگاه آب مرکبات گیری، بسته به توان مالی خریدار و نیاز فرد دارد.

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید دستگاه آب پرتقال گیری توجه کردن به جنس صافی دستگاه است. لزوما نباید جنس صافی دستگاه متناسب با جنس بدنه باشد. قابلیت جدا شدن راحت صافی آبمیوه گیری از بدنه و امکان شستشوی آسان آن به عنوان یک مزیت کلیدی محسوب می‌شود.

3. بررسی میزان گنجایش دستگاه

فاکتور مهم دیگری که در هنگام خرید دستگاه آب پرتقال گیری باید به آن توجه شود، میزان ظرفیت دستگاه است که با لیتر بیان می‌شود. خریداران بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارند باید نسبت به خرید دستگاه آب پرتقال گیری مناسب اقدام کنند. هر کسب و کاری در طول روز به صورت حدودی می‌داند که باید چه مقدار آب مرکبات گیری تهیه کند. این امر باعث می‌شود تا از میان مدل‌های مختلف به دنبال انتخاب مدل‌هایی باشد که جوابگوی نیاز مشتریان باشد.

بهتر است آب پرتقال گیری انتخاب شده دارای مخزن مناسب از جنس طلق مانند یا شیشه باشد که بر روی آن درجه بندی درج شده است. این درجه بندی باعث می‌شود تا کاربران بتوانند به مقدار صحیح، وضعیت آب پرتقال گیری را محاسبه کنند.

4. طراحی دستگاه آب پرتقال گیری

طراحی دستگاه از لحاظ زیبایی دارای اهمیت است و اگر دارای طراحی مناسب باشد، در مکان‌های مختلف به راحتی قرار می‌گیرد. انتخاب طرح مناسب دستگاه آبمیوه گیری جزو سلایق شخصی محسوب می‌شود. برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا به دنبال دستگاه‌هایی باشند که از رنگ روشن تشکیل شده‌ است و برخی دیگر به دنبال خرید دستگاه‌های با رنگ تیره هستند. از لحاظ عملکرد، طراحی دستگاه باید به گونه‌ای باشد که استفاده از آن را برای استفاده کنندگان آسان کند.

برخی مدل‌های موجود در بازار دارای قابلیت‌های چندکاره هستند. بهترین مدل‌ها ویژگی‌های متعددی نظیر کنترل پالپ را ارائه می‌دهند و برای آبگیری انواع مرکبات کاربردی‌اند.

5. قابلیت کنترل پالپ

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در دستگاه آبمیوه گیری وجود دارد، قابلیت کنترل پالپ است. این ویژگی در بیشتر مدل‌های برقی دیده می‌شود که کاربران به کمک آن می‌توانند عملکرد کنترل تفاله را به دست بگیرند. وجود این قابلیت باعث می‌شود تا آبگیری به شکل آسان انجام شود و مواد مغذی موجود در آبمیوه حفظ شود. در صورتی که قابلیت کنترل پالپ در دستگاه آبمیوه گیری وجود نداشته باشد، ممکن است طعم آبمیوه دچار تلخی شود.

اگر به عنوان یک کسب و کار خدماتی نظیر آبمیوه فروشی بخواهید یک دستگاه کاربردی خریداری کنید، باید به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که قابلیت کنترل پالپ را داشته باشد.

6. شستشوی آسان

استفاده از دستگاه آب پرتقال گیری برای تهیه آب مرکبات به عنوان یک ضرورت محسوب می‌شود. بعد از تهیه آبمیوه، باید بتوانید دستگاه را به راحتی تمیز کنید. یکی از المان‌های کلیدی در هنگام انتخاب دستگاه آب پرتقال گیری توجه به شستشوی آسان است. هر چه قطعات مختلف دستگاه به راحتی از هم جدا شوند، شستشوی قطعات آسان‌تر است.

7. توجه به لرزش و صدای دستگاه

برای خرید دستگاه آب پرتقال گیری توجه به صدا و لرزش دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از مدل‌های موجود در بازار دارای صدای آزاردهنده و بلند هستند. پس حتما در هنگام انتخاب دستگاه به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید از میان مدل‌های مختلف، بهترین مدل را برای خود انتخاب و خریداری کنید.

8. در نظر گرفتن طول سیم دستگاه آب پرتقال گیری

سیم دستگاه نه باید خیلی بلند باشد و نه خیلی کوتاه چرا که هر دو بسیار آزار دهنده است. اگر سیم بیش از اندازه بلند باشد، در هنگام کار کردن ممکن است به روی میز گیر کند که این امر باعث بهم ریختگی محیط می‌شود. اگر هم سیم خیلی کوتاه باشد، اتصال آن به پریز برق به عنوان یک چالش محسوب می‌شود. انتخاب دستگاه با طول سیم مناسب باید بر اساس نیاز کسب و کارتان انتخاب شود. بررسی وضعیت پریز برق و مکان قرارگیری دستگاه آب پرتقال گیری باعث می‌شود تا بتوانید یک دستگاه با طول سیم مناسب خریداری کنید.

9. میزان قدرت و سرعت دستگاه

میزان قدرت و سرعت دستگاه آب پرتقال گیری جزو فاکتورهای مهم خرید محسوب می‌شود. این دو پارامتر برای بسیاری از خریداران از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی که توان دستگاه بالاتر باشد، قادر است تا حجم زیادی از آبمیوه را در زمان اندک، آبگیری کند. معمولا دستگاه‌های آب پرتقال گیری موجود در بازار دارای توان 40 واتی هستند. در خصوص سرعت عملکرد دستگاه نیز باید با بررسی این که قصد دارید چه نوع مرکباتی را آبگیری کنید، محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید.

هر چه سرعت دستگاه آبگیری بیشتر باشد، می‌توانید انواع میوه‌های سفت و سخت را آبگیری کنید. انتخاب هوشمندانه باعث می‌شود تا علاوه بر خرید مناسب، طول عمر محصول خریداری شده را افزایش دهید.

10. مجهز بودن دستگاه به اهرم

اهرم‌های فشار به شکل معمول در مدل‌های دستی به چشم می‌خورند تا باعث کاهش انرژی فیزیکی برای تهیه آبمیوه شوند. در برخی از مدل‌های برقی نیز اهرم وجود دارد که ضمن افزایش سرعت آبگیری، باعث کاهش خستگی استفاده کنندگان می‌شود. اگر دارای بودجه محدود هستید و قصد دارید تا مدل‌های معمولی‌تر آبمیوه گیری برقی را خریداری کنید، کافی است به سیستم اهرم آن توجه داشته باشید.

11. گارانتی و خدمات پس از فروش

از دیگر نکات کلیدی و مهم در هنگام خرید دستگاه آب پرتقال گیری، توجه کردن به گارانتی دستگاه و خدمات پس از فروش آن است. معمولا خریداران در هنگام خرید به این موارد توجه می‌کنند تا بتوانند با اطمینان خاطر محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند. تنوع آبمیوه گیری موجود در بازار به شدت بالاست، لذا کافی است از میان مدل‌های مختلف به دنبال انتخاب مدل‌هایی باشید که دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش باشند.

راهنمای شستشو و نگهداری دستگاه آب پرتقال گیری

راهنمای شستشو و نگهداری دستگاه آب پرتقال گیری

بسیاری از مدل‌های پیشرفته بازار دارای قطعات جدا شدنی هستند که کاربران می‌توانند بعد از استفاده از دستگاه، به آسانی قطعات را تمیز کنند. مدل‌هایی که دارای بدنه پلاستیکی هستند دردسری کمتری را در هنگام شستشو ایجاد می‌کنند. در مدل‌های استیل، بعد از استفاده از دستگاه کاربران باید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تمیز کردن آبمیوه گیری اقدام کنند چرا که خاصیت اسیدی مرکبات باعث کدر شدن بدنه دستگاه می‌شود.

شستشوی آسان دستگاه آب پرتقال گیری علاوه بر رعایت بهداشت در تهیه آبگیری میوه‌ها، طول عمر محصول خریداری شده را افزایش می‌دهد. خرید دستگاه آب پرتقال گیری که بتوان به آسانی قطعات مختلف آن را تمیزکاری کرد، جزو یک مزیت کلیدی محسوب می‌شود.

عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه آب پرتقال گیری

تفاوت‌های مختلفی میان دستگاه آب مرکبات گیری و آبمیوه گیری وجود دارد. آبمیوه گیری علاوه بر تهیه انواع آبمیوه تازه، دارای تیغه‌های تیز برای خرد کردن و آسیاب کردن مواد غذایی است. جهت خرید آب مرکبات گیری بهتر است علاوه بر موارد گفته شده در این مقاله، به قیمت دستگاه نیز توجه شود. قیمت دستگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها شامل برند دستگاه، کیفیت ساخت، ویژگی‌های دستگاه، ظرفیت و اندازه آبمیوه گیری، داخلی یا خارجی بودن آب پرتقال گیری و… هستند.

هر کدام از موارد گفته شده می‌تواند قیمت دستگاه آبمیوه گیری را دستخوش تغییر کند. اگر بخواهید با اطمینان خاطر خرید یک دستگاه آب پرتقال گیری را انجام دهید، کافی است از میان فروشگاه‌های مختلف به دنبال انتخاب فروشگاه‌ مجاز و معتبر باشید.

خرید دستگاه اب پرتقال گیری باکیفیت

همان‌طور که می‌دانید دستگاه آب مرکبات گیری مخصوص آبگیری مرکبات مختلف نظیر پرتقال، لیمو، نارنگی و… است. به کمک دستگاه آب پرتقال گیری می‌توان آبگیری را به شکل آسان انجام داد. تنوع مدل‌های آب مرکبات گیری در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. خریداران قبل از انتخاب نهایی باید متناسب با نیاز خود به دنبال بررسی دقیق دستگاه آب پرتقال گیری باشند.

چند شیوه کلیدی برای دسترسی به محصولات باکیفیت وجود دارد که یکی از مهم‌ترین و ساده‌ترین آنها خرید از فروشگاه معتبر است. خریداران با انتخاب یک فروشگاه باکیفیت می‌توانند بدون دغدغه، بهترین محصولات و باکیفیت‌ترین آب پرتقال گیری را خریداری کنند. در میان فروشگاه‌های مختلف، فروشگاه بابک ماشین توانسته است در سال‌های فعالیت خود رضایت مشتریان را به خود جلب کند.

خریداران با خیال راحت از اصالت کالا و اطمینان از مناسب بودن قیمت محصولات درج شده، می‌توانند سفارش خود را از فروشگاه نهایی کنند. وجود بخش مشاوره رایگان به افراد این امکان را می‌دهد که در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام، سوالات خود را مطرح کرده و در کمترین زمان ممکن پاسخ پرسش‌های خود را دریافت کنند.

جمع بندی

در این مقاله به شکل کامل به راهنمای خرید دستگاه آب پرتقال گیری پرداخته شده است. امروزه بسیاری از کسب و کارهای خدماتی نظیر کافی شاپ، آبمیوه فروشی، بستنی فروشی و… نیاز به دستگاه آب مرکبات گیری دارند. تنوع زیاد این محصولات باعث دشواری در انتخاب خریداران شده است. افرادی که به دنبال خرید دستگاه آب پرتقال گیری باکیفیت هستند، بهتر است قبل از خرید نهایی به نکات مهم گفته شده در این مقاله توجه داشته باشند تا در نهایت بتوانند با بودجه‌ای که در اختیار دارند یک خرید هوشمندانه انجام دهند.

خرید محصول باکیفیت علاوه بر افزایش بهره‌وری، باعث طول عمر دستگاه خریداری شده می‌شود. خریداران کافی است در هنگام خرید به گارانتی و خدمات پس از فروش محصول نیز توجه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *