تجهیزات آبمیوه و بستنی, راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای استفاده از دستگاه بار سفت کن بستنی: مراحل اصلی

راهنمای استفاده از دستگاه بار سفت کن بستنی

دستگاه بار سفت کن بستنی یکی از تجهیزات کاربردی آبمیوه فروشی، بستنی فروشی و کافی شاپ‌هاست که به کمک آن افراد می‌توانند بهترین بستنی‌ها را با حفظ کیفیت تولید کنند. با توجه به تنوع مدل‌های بستنی ساز موجود در بازار، شناخت راهنمای استفاده از دستگاه دارای اهمیت است. در این مقاله ضمن معرفی ویژگی‌های دستگاه بستنی ساز، می‌خواهیم به راهنمای استفاده از این دستگاه‌ها بپردازیم. اگر دارای بستنی فروشی هستید و می‌خواهید بستنی‌های باکیفیت بالا را به دست مشتریان برسانید، کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شناخت بار سفت کن بستنی

همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره شد، بار سفت کن بستنی یکی از تجهیزات کاربردی مکان‌های خدماتی نظیر آبمیوه فروشی، بستنی فروشی و… است که برای تولید بستنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بار سفت‌ کن‌های موجود در بازار نمونه صنعتی دستگاه‌های خانگی هستند که عملکرد بهینه‌تری دارند. در واقع افراد به کمک دستگاه بستنی ساز می‌توانند به راحتی انواع مایه بستنی را تهیه کرده و نسبت به تولید حجیم زیادی از بستنی اقدام کنند.

به صورت کلی می‌توان گفت که بستنی به عنوان یک دسر خوشمزه طرفداران زیادی دارد. امروزه دستگاه بار سفت کن باعث شده است تا افراد بتوانند انواع مختلفی از بستنی‌های میوه‌ای را بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن تهیه کنند. یکی از شیوه‌های سرو کردن بستنی، به صورت کیلویی است که مورد توجه خانواده‌ها قرار گرفته است.

دستگاه بار سفت کن به تولیدکنندگان بستنی این امکان را می‌دهد که بتوانند حجم زیادی از بستنی را در مدت زمان کمی با حفظ کیفیت مواد اولیه تولید کنند. خریداران این دستگاه بر حسب نیاز مشاغل خود، می‌توانند دستگاه‌هایی را انتخاب کنند که متناسب با نیاز کاری‌شان باشد.

آشنایی با ساختار دستگاه بار سفت کن

شناخت دستگاه بار سفت کن و آشنایی با جزئیات آن برای تولیدکنندگان بستنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی که افراد بتوانند اطلاعات کامل‌تری در مورد دستگاه کسب کنند، قادر خواهند بود تا بهترین بستنی‌ها را برای مشتریان خود تهیه کنند. معمولا دستگاه‌های بار سفت کن صنعتی از بخش قیف ورودی مایه تشکیل شده است. این بخش باعث می‌شود تا بعد از ریختن مایه بستنی، حالت پفکی به خود پیدا کند. میکس بهتر مواد اولیه از طریق سیلندر تعبیه شده در انتهای قیف ورودی امکان پذیر است.

سیلندر دستگاه دارای کیفیت ساخت بالایی است که باعث حفظ دمای محیط درونی دستگاه شود. در دستگاه بار سفت کن، میله‌هایی تعبیه شده است که به عنوان یک حفاظ بر روی دریچه خروجی دستگاه تعبیه شده‌اند. این میله‌ها علاوه بر افزایش ایمنی دستگاه، باعث می‌شوند تا افراد به راحتی نسبت به شستشوی بار سفت کن اقدام کنند. در بخش دیگر بستنی ساز یاتاقان وجود دارد که از جنس بدنه مرغوب تولید شده است. یاتاقان دستگاه به شکل دائمی بوده و نیاز به گریس‌کاری ندارد. تسمه‌های به کار رفته در دستگاه بار سفت کن باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌شود.

دستگاه بستنی ساز با برق تک فاز و دو فاز فعال شده که از لحاظ مصرف برق، مصرف آنچنان بالایی ندارد. تسمه‌های دستگاه به شکل محکم به سایر بخش درونی بستنی ساز متصل شده تا در اثر استفاده طولانی مدت دچار اصطکاک نشود. طراحی دستگاه بستنی ساز به گونه‌ای است که افراد می‌توانند انواع طعم‌های مختلف بستنی را با افزایش برودت دستگاه تولید کنند. به کارگیری مدل‌های پیشرفته به خریداران این امکان را می‌دهد که بتوانند بستنی‌های خوشمزه و با قوام بالا را در کمتر از چند ساعت و به سهولت تولید کنند.

ویژگی‌های دستگاه بار سفت کن بستنی

هر محصول تولید شده صنعتی دارای یک سری ویژگی‌های کلیدی است که کار کردن با آن را آسان می‌کند. این دستگاه‌ها نیز به شکل و شمایل مختلف و در اندازه‌های متفاوت تولید شده‌اند. به صورت معمول در دستگاه بار سفت کن‌ موتور گیربکس‌دار قرار داده می‌شود تا در هنگام تولید بستنی در حجم بالا، دچار مشکل نشود.

برخی از بار سفت کن‌های بازار دارای ویژگی‌های هوشمند هستند که به خریداران این امکان را می‌دهند که بتوانند روند تولید بستنی را مرور کنند. از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه بار سفت کن بستنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای موتور گیربکس‌دار با کمترین میزان صدا و لرزش
  • تولید شده در انواع تک فاز و دو فاز
  • دارای نمایشگر دیجیتالی ترمومتر
  • دارای شیر تخلیه
  • دارای بدنه و مخزن استیل ضدزنگ استنلس
  • دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه
  • نصب و راه اندازی آسان

هر یک از موارد گفته شده نشان می‌دهد که استفاده از بار سفت کن بستنی می‌تواند ضمن افزایش بهره‌وری، باعث کاهش هزینه‌های جانبی تولید بستنی شود. در واقع تولیدکنندگان بستنی با به کارگیری صحیح این دستگاه می‌توانند حجم زیادی از بستنی ساده و میوه‌ای را تهیه کنند. برای تولید بستنی با استفاده از دستگاه بار سفت کن، قرارگیری محصول خریداری شده در یک مکان صاف و بدون لرزش از اهمیت بالایی برخوردار است.

تکنولوژی‌های نوین در دستگاه‌های بار سفت کن و نقش آن‌ها در بهبود فرآیند تولید

هر چه تکنولوژی‌های استفاده شده در دستگاه بستنی ساز بیشتر و هوشمندانه‌تر باشد، روند تولید بستنی بهبود پیدا می‌کند. یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های به کار رفته در دستگاه‌های بار سفت کن، وجود موتور قدرتمند است که به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهد که بدون وقفه نسبت به تولید بستنی اقدام کنند. بستنی‌های تولید شده توسط دستگاه بار سفت کن بلافاصله قابل سرو هستند.

وجود نمایشگر دیجیتالی که به شکل هوشمند قادر است تا وضعیت تولید بستنی را در هر مرحله نشان دهد باعث می‌شود تا افراد با خیال راحت و بدون دغدغه نسبت به تولید بستنی اقدام کنند. در صورت وجود هر گونه نقص یا اخطار در دستگاه، از طریق نمایشگر به تولیدکننده بستنی اطلاع داده می‌شود. طراحی دستگاه بار سفت کن برای وارد کردن مواد اولیه، افزودنی‌های طعم‌دار و… مناسب است. همچنین شیر تخلیه در دستگاه به افراد این امکان را می‌دهد که به راحتی بتوانند بستنی تولید شده را خارج کنند.

هر کدام از ویژگی‌های بیان شده دستگاه بار سفت کن نشان می‌دهد که خرید این دستگاه از لحاظ قیمت مقرون به صرفه است و باعث بهبود فرآیند تولید بستنی می‌شود. انتخاب مدل‌های هوشمند و متناسب با حجم تولید، روند تولید بستنی را تسهیل می‌کند.

راهنمای استفاده از دستگاه بار سفت کن بستنی

حال که با ویژگی‌های دستگاه بار سفت کن و اهمیت آن در مشاغل امروزی آشنا شدید، در این بخش بهتر است راهنمای استفاده از دستگاه بار سفت کن بستنی را بدانید. با به کارگیری صحیح این دستگاه می‌توان انواع بستنی‌های میوه‌ای و سنتی را تهیه کرد. برای تهیه بستنی‌های خوشمزه نیاز به دمای پایین وجود دارد که دستگاه بار سفت کن با تکنولوژی هوشمند خود قادر است تا یک محیط سرد را فراهم کند.

دمای پایین به تولیدکننده این امکان را می‌دهد که بدون دغدغه بابت از دست دادن کیفیت بستنی، بهترین بستنی‌ها را تولید کنند. اولین قدم برای تولید بستنی در دستگاه بار سفت کن این است که دستگاه در یک سطح صاف و متعادل قرار بگیرد تا در هنگام تهیه بستنی، پس از ریختن مواد اولیه، ترکیب مواد به درستی انجام شود. فاصله دستگاه بستنی ساز با دیوار باید حداقل 50 سانتی‌متر باشد تا جریان هوا به خوبی انجام شود. بعد از نصب صحیح دستگاه بار سفت کن برای تهیه بستنی‌ سنتی و میوه‌ای، تهیه کردن مواد اولیه الزامی است.

·       تولید بستنی به کمک دستگاه بار سفت کن

مواد اولیه بستنی بعد از آماده شدن باید از طریق قیف ورودی وارد دستگاه بار سفت کن شود. مهم‌ترین شرط در این مرحله وجود دمای پایین برای یخ بستن مواد اولیه است. قیف ورودی تعبیه شده در دستگاه باعث ایجاد حالت پفکی جذاب در بستنی می‌شود. بعد از ورود مواد اولیه بستنی، در صورتی که افراد به دنبال تهیه بستنی‌های میوه‌ای باشند، باید در این مرحله انواع طعم دهنده نظیر شربت، خشکبار، موا افزودنی و… را اضافه کنند. دستگاه بار سفت کن به دلیل طراحی بی‌نظیری که دارد می‌تواند در حین تولید بستنی، اخطارهای احتمالی را بر روی نمایشگر نشان دهد.

برد الکترونیکی دستگاه باعث ایجاد یک دمای متعادل در هنگام تولید بستنی می‌شود. تنظیمات تولید بستنی به شکل پیش فرض به عنوان یک تنظیمات کارآمد برای دستگاه خریداری شده محسوب می‌شود. افراد متناسب با نیاز خود می‌توانند تنظیمات تولید بستنی را دستکاری کنند. بعد از تهیه بستنی، وجود شیر تخلیه باعث می‌شود تا تولیدکنندگان به آسانی بتوانند بستنی تولید شده را در حجم بالا و به سهولت از دستگاه خارج کنند.

مزیت‌های تولید بستنی با استفاده از بار سفت کن

مزیت‌های تولید بستنی با استفاده از بار سفت کن

مزیت‌های تولید بستنی با استفاده از بار سفت کن

تولیدکنندگان با شناخت کامل مزایای استفاده از این دستگاه می‌توانند با صرف هزینه اندک، تولیدات خود را به شکل بهینه افزایش دهند. دستگاه بار سفت کن بستنی به مانند دستگاه بستنی ساز خانگی به خریداران این امکان را می‌دهد که بستنی‌های با عطر و طعم لذیذ را تهیه کنند. افرادی که دارای محیط‌های خدماتی هستند با انتخاب یک دستگاه بار سفت کن کاربردی قادر خواهند بود تا با تهیه مایه اولیه بستنی، بستنی‌های میوه‌ای، سنتی، قیفی و… را تهیه کنند. استفاده از این دستگاه‌ها مزیت‌های زیادی را برای استفاده کنندگان دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

·       تولید بستنی با حجم بالا

دیگر به مانند گذشته تولید بستنی به عنوان یک کار سخت و دشوار محسوب نمی‌شود. با وجود دستگاه بار سفت کن که دارای طراحی بی‌نظیر است افراد می‌توانند در کمتر از چند ساعت، حجم زیادی از بستنی را متناسب با نیاز و سلیقه خود تولید کنند. ایجاد دمای پایین توسط دستگاه بار سفت کن به راحتی امکان پذیر است که این امر باعث می‌شود تا بستنی تولید شده از درجه کیفی بالا برخوردار باشد.

·       صرفه جویی در هزینه

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از دستگاه بار سفت کن، صرفه جویی در هزینه است. خریداران با کمک این دستگاه و بدون نیاز به داشتن محیط بسیار سرد، می‌توانند انواع بستنی خوشمزه را تهیه کنند. برد الکترونیکی به کار رفته در بار سفت کن به همراه سایر تکنولوژی‌های پیشرفته باعث ایجاد هوای سرد درون دستگاه می‌شوند. این امر به تولیدکنندگان بستنی این امکان را می‌دهد که با خیال راحت و بدون صرف هزینه زیاد، انواع بستنی را تولید کنند.

·       تولید بستنی‌های طعم‌دار

بستنی‌های طعم‌دار و میوه‌ای از جمله بستنی‌های محبوب امروزی هستند که طرفداران مخصوص به خود را دارند. طراحی و ارگونومی دستگاه بار سفت کن به گونه‌ای است که امکان اضافه کردن انواع مواد افزودنی به بستنی را می‌دهد. این امر باعث می‌شود تا تهیه کردن انواع بستنی‌های طعم‌دار به راحتی امکان پذیر باشد.

·       تهیه بستنی در زمان کوتاه

با استفاده از دستگاه بار سفت کن بستنی، صنایع غذایی می‌توانند حجم زیادی از بستنی را در مدت زمان کوتاهی تهیه کنند. این امر باعث می‌شود تا خدمات رسانی به مشتریان به شکل بهینه انجام شود. به مانند سابق تولید بستنی زمان‌بر نیست و با استفاده از تکنولوژی‌های به کار رفته در دستگاه بستنی‌ساز به راحتی امکان پذیر است.

نکات کلیدی در هنگام خرید بهترین بار سفت کن بستنی

حال که با مزیت‌های استفاده از دستگاه بستنی ساز آشنا شدید، برای این که متناسب با نیاز شغلی خود بتوانید یک دستگاه هوشمند خریداری کنید، کافی است به نکات گفته شده در زیر توجه داشته باشید:

·       سهولت کار کردن با دستگاه

باید بدانید که فرآیند تهیه کردن بستنی با دستگاه بار سفت کن متفاوت است. لذا اگر بخواهید بدون دغدغه بستنی سنتی و طعم‌دار تهیه کنید، باید به دنبال خرید دستگاهی باشید که به سهولت قابل استفاده باشد. بستنی‌ساز‌های کمپرسور‌دار به دلیل نوع موتور به کار رفته در آنها دارای قدرت بیشتری برای تولید بستنی هستند. برخی از دستگاه‌های بار سفت ویژگی‌های بیشتری را به تولیدکنندگان ارائه می‌دهند که این امر باعث تولید آسان بستنی می‌شود. باید خاطر نشان کرد که بار سفت کن‌های پیشرفته بازار، نسبت به مدل‌های ساده‎تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

·       ظرفیت و بزرگی دستگاه

بهتر است بر اساس نوع کسب و کار خود، نسبت به خرید دستگاه بار سفت کن بستنی اقدام کنید. اگر دارای بستنی فروشی هستید و نیاز به تولید بستنی در حجم زیادی دارید، کافی است دستگاه‌های بار سفت کن با حجم و ظرفیت بالا را خریداری کنید. پاسخگویی به این پرسش که باید چه حجمی از بستنی را در طول روز تهیه کنید، باعث می‌شود تا از میان مدل‌های مختلف دستگاه بار سفت کن، متناسب‌ترین مدل را خریداری کنید.

·       ترکیب و انسجام بستنی

یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از خرید دستگاه بار سفت کن باید به آن توجه داشته باشید، شکل نهایی و انسجام بستنی است. به صورت معمول به کارگیری یک دستگاه بار سفت کن باکیفیت باعث می‌شود تا بتوانید بستنی دارای قوام بالا را تهیه کنید. در برخی از موارد نیز شکل بافت و ترکیب بستنی، تا حد زیادی به مایه مواد اولیه بستگی دارد.

در هنگام تهیه مایه بستنی به کمک دستگاه بار سفت کن، بهتر است سرعت هم‌زدن بستنی را کاهش دهید تا از نتیجه کار راضی باشید. زمانی که سرعت ترکیب بستنی افزایش پیدا کند، تکه‌های یخ در آن شکل نمی‌گیرد.

·       راحتی نظافت دستگاه

یکی از موارد کلیدی در هنگام خرید دستگاه بار سفت کن توجه کردن به نظافت و شستشوی دستگاه است. ساختار دستگاه بار سفت کن بستنی در این وضعیت تعیین کننده است. در صورتی که دستگاه بستنی ساز به صورت دوره‌ای تمیز نشود، باعث کاهش عمر موتور دستگاه خواهد شد. بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که قابلیت شستشوی آسان داشته باشد.

همواره سرویس دوره‌ای دستگاه بار سفت کن باعث می‌شود تا بتوانید از دستگاه خریداری شده برای مدت زمان طولانی استفاده کنید. سرویس دوره‌ای بستنی ساز طول عمر محصول خریداری شده را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

·       سر و صدای دستگاه

سر و صدا و لرزش دستگاه از جمله موارد مهم در هنگام خرید بستنی ساز است. توجه به این موارد باعث می‌شود تا در هنگام کار کردن با دستگاه، نگران سر و صدا و لرزش بیش از اندازه دستگاه بار سفت کن نباشید. برخی از مدل‌های بازار دارای تکنولوژی لرزش‌گیر در هنگام تولید و تهیه بستنی هستند.

قیمت دستگاه بار سفت کن بستنی

قیمت دستگاه بار سفت کن بستنی

قیمت دستگاه بار سفت کن بستنی

عوامل زیادی به صورت مستقیم بر روی قیمت دستگاه بار سفت کن بستنی تاثیرگذار هستند. در قیمت دستگاه مواردی چون شرکت سازنده، برند بستنی ساز، نوع موتور و کمپرسور به کار رفته در دستگاه، مدل دستگاه، تعداد قیف‌های بار سفت کن، ظرفیت مخزن دستگاه، ویژگی‌های گنجانده شده در بستنی ساز و… اثرگذار هستند.

هر فرد بر اساس صنعت و کسب و کاری که در آن فعال است می‌تواند مدل‌های مختلفی از بستنی ساز را خریداری کند. علاوه بر موارد گفته شده، نوسانات قیمتی نیز می‌تواند به صورت غیرمستقیم بر روی قیمت دستگاه بار سفت کن اثرگذار باشند. خریداران بر حسب سلیقه خود بهتر است خرید خود را از نمایندگی‌های مجاز و فروشگاه‌های معتبر نظیر بابک ماشین نهایی کنند.

جمع بندی

دستگاه بار سفت کن بستنی یکی از مدل‌های محبوب دستگاه بستنی ساز بازار است که در حجم و اندازه‌های مختلف تولید شده است. کافی شاپ‌ها، بستنی فروشی‌ها، صنایع غذایی و… برای تهیه انواع بستنی‌های سنتی و میوه‌ای نیاز به دستگاه بار سفت کن دارند. ویژگی‌ و مزیت‌های این دستگاه به گونه‌ای هستند که به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهند که بتوانند انواع بستنی خوشمزه را در کمترین زمان ممکن تهیه کنند.

شیوه تهیه بستنی از طریق این دستگاه بسیار آسان است و تولیدکنندگان می‌توانند حجم زیادی از بستنی را با حفظ کیفیت تولید کنند. اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف دستگاه بار سفت کن بهترین دستگاه را خریداری کنید، کافی است به نکات گفته شده در این مقاله توجه داشته باشید. خرید از نمایندگی‌های معتبر باعث می‌شود تا بدون دغدغه خرید خود را نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *