راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

آموزش طرز استفاده از دستگاه دوغ ساز

آموزش طرز استفاده از دستگاه دوغ ساز

دوغ یکی از نوشیدنی‌های بسیار محبوب ایرانی‌هاست که در رستوران‌، هتل و سفره‌خانه‌های سنتی سرو می‌شود. دوغ طبیعی از میان دوغ‌های موجود در بازار بسیار محبوب‌تر است چرا که طعم لذیذ و خوشمزه‌ای دارد. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای امروزی برای تهیه دوغ طبیعی نیاز به خرید دستگاه دوغ ساز دارند. دستگاه دوغ ساز به دو دسته اصلی خانگی و صنعتی تقسیم بندی می‌شوند.

مدل‌های خانگی به نسبت مدل‌های صنعتی دارای محدودیت‌های استفاده هستند. در واقع افراد برای تولید دوغ در حجم کم می‌توانند از مدل‌های خانگی استفاده کنند. دستگاه‌های صنعتی از لحاظ ابعاد و اندازه بسیار بزرگ‌تر از مدل‌های خانگی بوده و ویژگی‌های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شیوه استفاده از دستگاه دوغ ساز آسان است لذا افراد می‌توانند به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن، حجم زیادی از دوغ را تولید کنند. در صورتی که می‌خواهید در مورد ساختار و عملکرد دستگاه دوغ ساز بیشتر بدانید، کافی است تا پایان همراه ما باشید.

دوغ لیوانی

دوغ لیوانی

آشنایی کلی با دستگاه دوغ ساز

دستگاه دوغ ساز دستگاهی است که به شکل اتوماتیک و بدون دخالت دست می‌تواند دوغ خوشمزه و لذیذ را در کمترین زمان ممکن تولید کند. دستگاه‌های دوغ ساز موجود در بازار معمولاً دارای ظرفیت‌های 50، 60 و 70 لیتری هستند که افراد برای استفاده از آنها افراد باید مواد اولیه دوغ نظیر آب، ماست سنتی، نمک و سایر طعم‌دهنده‌ها را به آن اضافه کنند.

ترکیب مواد اولیه لذیذ می‌تواند طعم دوغ را بسیار خوشمزه کند. در واقع دستگاه دوغ ساز با توجه به ساختاری که دارد قادر است تا مواد اولیه را به شکل یکدست با یکدیگر ترکیب کند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، محصولات زیادی تولید و روانه بازار شده است که هر کدام دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. خریداران متناسب با نیاز خود می‌توانند از میان مدل‌های مختلف، بهترین و متناسب‌ترین محصول را خریداری کنند.

مزیت‌های استفاده از دستگاه دوغ ساز صنعتی

همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره شد، دستگاه دوغ ساز به دو دسته اصلی خانگی و صنعتی تقسیم بندی می‌شوند. مدل‌های خانگی دارای حجم کوچک‌تر و امکانات کمتری هستند لذا برای تولید دوغ در اندازه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدل‌های صنعتی برای تهیه حجم زیادی از دوغ در مدت زمان کم کاربردی هستند. دستگاه دوغ ساز صنعتی یا دستگاه کف ساز دوغ، یک دستگاه بسیار حرفه‌ای است که در رستوران‌، هتل، سفره‌خانه سنتی و… کاربردی است.

پروسه تولید و تهیه دوغ

پروسه تولید و تهیه دوغ

پروسه تولید و تهیه دوغ با استفاده از دستگاه‌های صنعتی بسیار آسان است لذا به کارگیری این دستگاه به بهترین شکل باعث کاهش زمان تولید دوغ می‌شود. با توجه به حجم مخزن دستگاه افراد می‌توانند متناسب با مصرف روزانه خود از ترکیب مواد اولیه بهترین دوغ را تهیه کنند.

پرکاربردترین دستگاه صنعتی دوغ ساز، دستگاه دارای مخزن 50 لیتری است که حدود 15 لیتر ماست و 25 لیتر آب را در خود جای می‌دهد. سیستم و تکنولوژی هوشمند به کار رفته در دستگاه دوغ ساز صنعتی باعث می‌شود تا دوغ به کمک اهرم موجود، هم زده شود.

از مهم‌ترین مزیت استفاده از دستگاه دوغ ساز، جلب رضایت مشتری در محیط‌های خدماتی است. بسیاری از سفره‌خانه‌ها با ارائه دوغ محلی و خوشمزه، می‌توانند نظر مشتریان خود را به خود جلب کنند. یکی از دلایل محبوبیت دوغ محلی که با استفاده از دستگاه صنعتی تولید شده است، وجود کف زیاد بر روی دوغ است، این امر باعث می‌شود تا مزه دوغ بیش از پیش لذیذ شود. در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از دستگاه دوغ ساز صنعتی می‌پردازیم:

·تهیه دوغ در کمترین زمان ممکن

یکی از مزیت‌های اصلی و کلیدی دستگاه دوغ ساز صنعتی این است که افراد می‌توانند به کمک تکنولوژی‌های به کار رفته در دستگاه، حجم زیادی از دوغ را به بهترین شکل تولید کنند. به عنوان نمونه افرادی که دارای محیط خدماتی شلوغ هستند، برای اینکه بتوانند نیاز مشتریان خود را پاسخ دهند، باید از یک دستگاه حرفه‌ای استفاده کنند. امروزه دستگاه‌های تولید شده دارای امکانات بی‌نظیر هستند که به افراد کمک خواهد کرد تا با اضافه کردن مواد اولیه جذاب، بهترین دوغ را با کف زیاد تولید کنند.

·تهیه دوغ با حجم بالا

علاوه بر اینکه دستگاه دوغ ساز صنعتی باعث کاهش زمان تولید دوغ می‌شود، به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند حجم زیادی از دوغ را تولید کنند. در زمان‌های گذشته افراد برای تولید دوغ از شیوه سنتی استفاده می‌کردند که این کار نیاز به زمان بسیار زیادی داشت. در واقع یکی از ماهیت‌های تولید دستگاه دوغ ساز صنعتی این است که کاربران بتوانند حجم زیاد دوغ را با حفظ کیفیت تولید کنند. امروزه رستوران‌ها، هتل‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی با خرید دستگاه دوغ ساز صنعتی می‌توانند حجم زیادی از دوغ را در کمترین زمان ممکن تولید کنند.

·حفظ کیفیت مواد اولیه

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از دستگاه دوغ ساز صنعتی این است که افراد به کمک دستگاه می‌توانند ضمن حفظ کیفیت مواد اولیه، دوغ کف‌دار تولید کنند. برای افراد مهم است که بتوانند خدمات رسانی خود را به بهترین شکل به مشتریان خود ارائه دهند. دستگاه دوغ ساز صنعتی با توجه به ساختاری که دارد قادر است تا دوغ را با حفظ کیفیت مواد اولیه تولید کند. این امر باعث می‌شود تا طعم نهایی دوغ بسیار لذیذ و خوشمزه باشد.

دستگاه دوغ سازی

دستگاه دوغ سازی

·نگهداری دوغ در مخزن دستگاه

دستگاه‌های دوغ ساز صنعتی دارای ظرفیت‌های مختلف هستند که افراد پس از تهیه دوغ کف‌دار می‌توانند دوغ را در مخزن دستگاه برای مدت زمان بیشتری نگهداری کنند. این امر باعث می‌شود تا آلودگی و میکروب نتواند وارد مخزن شود. امروزه کسب و کارهای خدماتی متناسب با نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارند، می‌توانند از میان مدل‌های مختلف، بهترین مدل را انتخاب و خریداری کنند.

مشخصات دستگاه دوغ ساز صنعتی

دستگاه دوغ ساز صنعتی با نام‌های مختلفی شناخته می‌شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دستگاه دوغ ساز آبشاری، دستگاه تولید دوغ با کف و… اشاره کرد. این دستگاه‌ها قادر هستند تا بدون دخالت دست، دوغ کف‌دار خوشمزه را تولید کنند. به شکل معمول با بررسی ساختار دستگاه دوغ ساز می‌توان گفت که این محصولات دارای جنس استیل ضدزنگ هستند. به دلیل اینکه بدنه دستگاه با مواد غذایی مایع به شکل مستقیم در ارتباط است، باید دارای متریال اولیه باکیفیت باشد.

جهت حفظ سلامت مواد غذایی، دستگاه‌های دوغ ساز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که افراد بعد از استفاده بتوانند محصول را به راحتی بشویند. این امر باعث می‌شود تا مکانی برای رشد میکروب و باکتری وجود نداشته باشد. شستشوی دستگاه دوغ ساز صنعتی بسیار آسان است چرا که بخش‌های مختلف این دستگاه بعد از استفاده قابل جداسازی است. از مهم‌ترین زیرساخت دستگاه دوغ ساز صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مخزن با ظرفیت‌های مختلف از جنس استیل ضدزنگ
  • مجهز به سیستم انتقال و گردش مایعات و تخلیه
  • دارای سیستم خنک کننده برای استفاده آسان
  • مجهز به سیستم تنظیم و تثبیت دما
  • مجهز به سیستم شست و شوی آسان

هر یک از موارد بیان شده بخش مهمی از جزئیات دستگاه دوغ ساز صنعتی است که باعث می‌شود تا افراد بتوانند به راحتی از دستگاه برای تولید دوغ کف‌دار استفاده کنند. از لحاظ مشخصات ظاهری، دستگاه دوغ ساز دارای یک سری مشخصات فنی جذاب هستند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  • ابعاد حدودی دستگاه دوغ ساز صنعتی از لحاظ طول و عرض هر کدام 60 سانتی‌متر و ارتفاع دستگاه حدود 160 سانتی‌متر است.
  • وزن دستگاه دوغ ساز صنعتی حدود 60 الی 90 کیلوگرم است که قابلیت حمل را به خریداران می‌دهد.
  • حجم مخزن دستگاه دوغ ساز صنعتی 50، 60 و 70 لیتر است.

خریداران با انتخاب بهترین دستگاه دوغ ساز صنعتی قادر خواهند بود تا بسته به نیاز خود به شکل 24 ساعته بهترین دوغ را تولید کنند. میزان دوغ تولیدی روزانه بر حسب نیاز اپراتورها قابل تغییر است. افراد قادر خواهند بود تا از ظرفیت کلی دستگاه به بهترین شکل استفاده کنند.

دستگاه دوغ سازی صنعتی

دستگاه دوغ سازی صنعتی

طرز استفاده از دستگاه دوغ ساز

دستگاه دوغ ساز یکی از دستگاه‌های کاربردی امروزی است که از لحاظ ساختاری دارای یک مخزن برای قرارگیری ماست، یک پارچ برای نوشیدنی و چند بخش دیگر مانند شیر آب و فیلتر است. کاربری دستگاه دوغ ساز خانگی و صنعتی بسیار آسان است لذا افراد با کمترین آموزش قادر خواهند بود تا با ترکیب مواد اولیه، بهترین دوغ را تولید کنند.

استفاده کنندگان ابتدا باید ماست مورد نیاز خود را درون مخزن اضافه کنند و بعد از آن به میزان تعیین شده آب سرد را وارد بخش مربوطه کنند. تنظیمات و شخصی‌سازی‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که بسته به طعم و نوع غلظت دوغ قابل انتخاب است. در این مرحله قبل از روشن کردن دستگاه، افزودنی‌های مرتبط به دوغ ساز اضافه می‌شود. برخی از افراد دوست دارند برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود، از افزودنی‌های مختلف استفاده کنند.

بعد از وارد کردن تمام مواد اولیه، با استفاده از کلید روشن، دستگاه دوغ ساز روشن می‌شود. دستگاه پس از روشن شدن با استفاده از ساختاری که دارد می‌تواند مواد اولیه را به شکل آهسته و با استفاده از تنظیمات تعیین شده با یکدیگر ترکیب کند. زمان زیادی طول نمی‌کشد تا مواد اولیه به شکل دقیق با یکدیگر ترکیب شوند.

دستگاه‌های دوغ ساز صنعتی معمولا دارای یک کتابچه راهنمای دستورالعمل هستند که به افراد کمک خواهند کرد تا بتوانند تنظیمات دستگاه را به خوبی یاد بگیرند. برخی از مدل‌های دوغ ساز دارای سیستم خنک کننده هستند که این امر باعث حفظ طراوت و شیرینی عیار دوغ می‌شود.

کاربردهای متنوع دستگاه دوغ ساز صنعتی

دستگاه دوغ ساز صنعتی به عنوان یکی از ملزومات اصلی در آشپزخانه‌های امروزی تبدیل شده است. کاربردهای این دستگاه بسیار متنوع است لذا افراد با استفاده از طیف گسترده‌ای از کاربردهای آن می‌توانند مواد دیگری را نیز تهیه و تولید کنند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

1.ماست

ماست یکی از مواد لبنی خوشمزه بازار است که دستگاه دوغ ساز صنعتی قادر است تا نسخه باکیفیت آن را به شکل غلیظ تولید کند. ماست‌های تولید شده با دستگاه دوغ ساز به نسبت ماست‌های معمولی موجود در فروشگاه به دلیل داشتن باکتری‌های مفید، خوشمزه و سالم‌تر هستند.

کشت شیر و استارتر در دستگاه دوغ ساز با دمای کنترل شده تخمیر می‌شود که این امر باعث تولید نهایی ماست باکیفیت خواهد شد. افرادی که علاقه زیادی به خوردن میان وعده دارند، ماست محلی تولید شده با استفاده از دستگاه دوغ ساز را می‌توانند با ترکیب میوه‌های سالم میل کنند.

2.دوغ

فرآیند تولید دوغ با استفاده از دستگاه دوغ ساز بسیار آسان است. دوغ یک نوشیدنی پرمصرف ایرانی‌هاست که هر چه باکیفیت‌تر تولید شود، طرفداران بیشتری دارد. فرآیند تولید دوغ با استفاده از دستگاه دوغ ساز بسیار آسان است. کاربران با ترکیب ماست، نمک، آب و سایر افزودنی‌ها می‌توانند دوغ کف‌دار و غلیظ را تهیه کنند. دوغ تولید شده با استفاده از دستگاه دوغ ساز مملو از مواد مغذی و پروبیوتیک‌های مفید است.

3.کاپوچینو

یکی دیگر از ویژگی‌های دستگاه دوغ ساز صنعتی، تولید کاپوچینوهای خوشمزه است. افراد تنها کاری که باید انجام دهند این است که قهوه یا اسپرسوی مورد علاقه خود را به همراه شیر و مقداری شکر، درون دستگاه ریخته و اجازه دهند تا دستگاه عملیات تهیه کاپوچینو را آغاز کند. دستگاه دوغ ساز خانگی و صنعتی دارای یک گزینه جهت کنترل دما است که به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند متناسب‌ترین ترکیب را تهیه کنند.

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه دوغ ساز

افراد برای خرید دستگاه دوغ ساز صنعتی باید به برخی از نکات کلیدی توجه داشته باشند تا از میان مدل‌های مختلف بتوانند متناسب‌ترین مدل را انتخاب و خریداری کنند. با توجه به اینکه مدل‌های دستگاه دوغ ساز در دهه‌های اخیر افزایش یافته است، لزوم بررسی قبل از خرید را به شکل ویژه برای کاربران افزایش می‌دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های کلیدی قبل از خرید دستگاه دوغ ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه

بسیاری از کسب و کارهای خدماتی قبل از خرید دستگاه دوغ ساز باید نیاز خود را مورد بررسی قرار دهند. افرادی که دارای کسب و کار بزرگ هستند بهتر است به دنبال خرید دستگاه دوغ ساز با ظرفیت بالا باشند. مخزن دستگاه زمانی که به اندازه کافی بزرگ باشد، به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند حجم زیادی از دوغ را در مدت زمان کوتاه‌تری تهیه کنند.

·بررسی برند انتخابی و کیفیت دستگاه

بررسی و مطالعه دقیق برند انتخابی و کیفیت دستگاه باعث می‌شود تا افراد بتوانند اطلاعات خود را ارزیابی کنند. برندهای امروزی با توجه به نیاز مشتریان محصولات خود را تولید و روانه بازار کرده‌اند. از میان مدل‌های مختلف، انتخاب متناسب‌ترین مدل باعث افزایش خدمت رسانی به مشتریان می‌رسد.

·در نظر گرفتن قیمت دستگاه

افرادی که دارای محدودیت بودجه در هنگام خرید دستگاه دوغ ساز صنعتی هستند، بهتر است با توجه به قیمت دستگاه دوغ ساز به دنبال انتخاب یک فروشگاه معتبر باشند. فروشگاه‌های زیادی دستگاه دوغ ساز صنعتی را به فروش می‌رسانند که انتخاب معتبرترین آنها باعث می‌شود تا خریداران با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.

·گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه‌های دوغ ساز صنعتی جزو دستگاه‌های گران قیمت بازار محسوب می‌شوند لذا افراد بهتر است جهت خرید دستگاه به دنبال محصولاتی باشند که گارانتی و خدمات پس از فروش دارند. وجود گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش چندساله به خریداران کمک خواهد کرد تا در صورت بروز هر گونه مشکل و خطا در دستگاه بتوانند به آسانی، مشکلات ایجاد شده را با ارجاع دستگاه دوغ ساز به نمایندگی، حل کنند.

دستگاه صنعتی دوغ ساز

دستگاه صنعتی دوغ ساز

قیمت دستگاه‌ها دوغ ساز صنعتی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید دستگاه دوغ ساز صنعتی، توجه کردن به قیمت محصول است. با توجه به اینکه دستگاه‌های صنعتی از لحاظ ابعاد و اندازه بزرگ‌تر از مدل‌های خانگی هستند، طبیعتاً از قیمت بالاتری نیز برخوردارند. این امر باعث می‌شود تا خریداران از میان مدل‌های مختلف، وسواس بیشتری به خرج دهند.

از لحاظ قیمت گذاری دستگاه دوغ ساز می‌توان گفت که عوامل زیادی به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر روی قیمت دستگاه اثرگذار هستند. به عنوان نمونه برند دستگاه تعیین کننده قیمت نهایی محصول است. برندهای معتبر به دلیل داشتن اعتبار بالا، محصولات خود را با قیمت بالاتری در بازار به فروش می‌رسانند.

افراد با خرید دستگاه‌های برند می‌توانند با اطمینان بیشتری از دستگاه به صورت مداوم استفاده کنند. از دیگر المان‌های تعیین کننده قیمت دستگاه دوغ ساز صنعتی می‌توان به کیفیت بدنه، امکانات تعبیه شده، سرعت دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش اشاره کرد.

به عنوان نمونه دستگاه دوغ سازی که دارای کیفیت تنظیم دما باشد به نسبت مدل‌های ساده‌تر گران‌تر است. برخی از دستگاه‌های امروزی دارای قابلیت شستشوی آسان نیز هستند که این امر می‌تواند قیمت نهایی محصول را دستخوش تغییر کند. در مجموع نمی‌توان یک قیمت ثابت را برای دستگاه دوغ ساز در نظر گرفت. از عوامل غیرمستقیم تعیین کننده قیمت دوغ ساز صنعتی می‌توان به میزان تورم، وضعیت اقتصادی جامعه و نوع فروشنده اشاره کرد.

انتخاب بهترین فروشگاه جهت خرید دستگاه دوغ ساز

در سال‌های اخیر فروشندگان زیادی محصولات صنعتی را به فروش می‌رسانند. افراد فعال در حوزه خدمات رسانی به مشتریان برای خرید بهترین دستگاه دوغ ساز، نیاز به شناخت یک فروشگاه معتبر دارند. یک فروشگاه معتبر فروش محصولات صنعتی باید دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد تا افراد با خیال راحت خرید خود را انجام دهند. وجود پروانه کسب نیز به عنوان دیگر مجوز افزایش دهنده اعتبار فروشگاه است.

برخی از فروشگاه‌های امروزی بدون واسطه محصولات خود را به فروش می‌رسانند که این امر باعث می‌شود تا خریداران با قیمت مناسب‌تری بتوانند محصولات خود را خریداری کنند. گارانتی و خدمات پس از فروش، پشتیبانی 24 ساعته، ارسال سریع به تمام نقاط ایران، تضمین اصالت کالا و… جزو موارد مهمی است که فروشگاه‌های معتبر به مشتریان ارائه می‌دهد.

فروشگاه بابک ماشین با هدف رونق صنعت سردسازی و به کارگیری نیروهای متخصص سعی کرده است تا محصولات خود را با برند بابک ماشین به فروش برساند. محصولات این برند دارای کیفیت بسیار بالا بوده که خریداران می‌توانند با مراجعه به این مجموعه، بهترین و متناسب‌ترین دستگاه‌های صنعتی را خریداری کنند.

جمع بندی

دوغ یکی از نوشیدنی‌های محبوب و لذیذ ایرانی‌هاست. شیوه تهیه دوغ می‌تواند طعم نهایی آن را دستخوش تغییر قرار دهد. یکی از محصولات و ملزومات کاربردی امروزی، دستگاه دوغ ساز است. دستگاه دوغ ساز به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند دوغ را به بهترین شکل و در زمان کوتاه تهیه کنند. در این مقاله به اهمیت استفاده از دستگاه دوغ ساز پرداخته شده است.

طرز استفاده از دستگاه دوغ ساز بسیار آسان است لذا ترکیب کردن مواد اولیه باکیفیت باعث می‌شود تا طعم نهایی دوغ بسیار لذیذ و خوشمزه شود. افرادی که به دنبال خرید بهترین دستگاه دوغ ساز با قیمت مناسب هستند، می‌توانند از طریق فروشگاه بابک ماشین خرید خود را به بهترین شکل انجام داده و دستگاه را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *