راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید دستگاه مخلوط کن

راهنمای خرید دستگاه مخلوط کن

مخلوط کن یکی از دستگاه‌های کاربردی امروزی است که در آشپزخانه‌ها دیده می‌شود. این محصول در نوع حرفه‌ای خود قادر است برای محیط‌های خدماتی مورد استفاده قرار بگیرد. اگر اهل درست کردن انواع نوشیدنی، معجون، اسموتی و… هستید، نیاز به یک مخلوط کن حرفه‌ای دارید.

با کمک این دستگاه می‌توانید در کمترین زمان ممکن مواد غذایی را با یکدیگر مخلوط کرده تا یک ترکیب فوق العاده عالی را تهیه کنید. در این مقاله می‌خواهیم به انواع مخلوط کن‌های بازار بپردازیم و در نهایت به راهنمای خرید دستگاه مخلوط کن اشاره کنیم. در صورتی که می‌خواهید از میان مدل‌های مختلف مخلوط کن، بهترین مدل را انتخاب کنید، کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با مخلوط کن و بخش‌های مختلف آن

مخلوط کن یکی از تجهیزات مهم آشپزخانه است که به افراد امکان مخلوط و نرم کردن انواع مواد غذایی را می‌دهد. استفاده کنندگان با به کارگیری صحیح دستگاه مخلوط کن می‌توانند در مدت زمان کوتاهی، مواد غذایی را به ماده خمیری تبدیل کرده یا یک نوشیدنی باکیفیت تهیه کنند. امروزه تنوع دستگاه مخلوط کن افزایش یافته است لذا خریداران بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند انواع مدل‌های مختلف این محصول را خریداری کنند.

مخلوط‌ کن‌های موجود در بازار از بخش‌های مختلف تشکیل شده‌اند که از مهم‌ترین بخش‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بدنه اصلی دستگاه

بدنه اصلی دستگاه جزو موارد اصلی تشکیل دهنده مخلوط کن است که موتور دستگاه نیز درون آن قرار گرفته است. دکمه‌های مختلفی بر روی بدنه اصلی قرار دارد که مرتبط با تنظیمات اصلی دستگاه است. به صورت معمول مخلوط کن‌های موجود در بازار دارای جنس پلاستیک و استیل ضدزنگ هستند. نوع جنس بدنه می‌تواند به شکل مستقیم بر روی وزن و قیمت آن اثرگذار باشد.

اگر بخواهید برای محیط‌های خدماتی یک دستگاه مخلوط کن حرفه‌ای خریداری کنید باید به جنس بدنه آن توجه داشته باشید. هر چه کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید جنس بدنه محصول بالاتر باشد، مخلوط کن طول عمر بیشتری خواهد داشت.

2. پارچ شیشه‌ای یا پلاستیکی

یکی دیگر از اجزای مهم تشکیل دهنده مخلوط کن بخش پارچ آن است که معمولا از نوع شیشه‌ای یا پلاستیکی تشکیل شده است. پارچ مخلوط کن مکانی است که مواد خوراکی درون آن قرار گرفته تا با یکدیگر میکس شوند. پارچ‌های باکیفیت معمولا دارای وزن کمی هستند و در طول مدت استفاده تغییر رنگ نمی‌دهند.

3. تیغه دستگاه

تیعه یک بخش کلیدی است که در بخش مرکزی پارچ قرار گرفته و برای خرد کردن انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیغه‌های بلندر به شکل معمول دارای طراحی ستاره‌ای هستند که از جنس استیل ضدزنگ تولید شده‌اند. مواد اولیه به کار رفته در تولید این تیغه‌ها دارای اهمیت است چرا که مانع فرسودگی تیغه شده و به مواد خوراکی نیز آسیب نمی‌رساند.

تیغه‌های مخلوط کن معمولا دارای سرعت‌های مختلف هستند که با توجه به سختی مواد غذایی، می‌توان سرعت آن را کم یا زیاد کرد.

4. واشر درب پارچ

واشر درب پارچ از اجزای دیگر تشکیل دهنده مخلوط کن است که باعث کاهش تکان‌های دستگاه در هنگام کار می‌شود. استفاده کنندگان در هنگام استفاده از دستگاه مخلوط کن باید واشر درب پارچ را به دقت محکم کنند تا محتویات درون پارچ بیرون نریزد. واشر درب پارچ باید دارای کیفیت بالا باشد تا در هنگام استفاده از دستگاه دچار خرابی نشود.

انواع مخلوط کن‌های موجود در بازار

انواع مخلوط کن‌های موجود در بازار

انواع مخلوط کن‌های موجود در بازار

مخلوط کن‌های موجود در بازار بر اساس کاربری به دسته بندی‌های مختلف تقسیم می‌شود که هر دسته ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. استفاده کنندگان با توجه به نیاز خود می‌توانند هر یک از دستگاه‌های مختلف را خریداری کنند. از انواع مخلوط کن‌های موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مخلوط کن‌های معمولی

این دسته از مخلوط کن‌ها، مدل‌های ساده و معمولی بازار هستند که بسیار پرکاربرد بوده و در اکثر خانه‌ها وجود دارند. مخلوط کن‌های معمولی دارای یک پارچ پلاستیکی یا شیشه‌ای هستند که از یک تیغه مقاوم تشکیل شده‌اند. از لحاظ کاربری می‌توان به صورت روزمره و در حجم کم، مواد خوراکی مختلف را با یکدیگر ترکیب کرد. قیمت مخلوط کن‌های معمولی به نسبت سایر مدل‌های موجود در بازار ارزان‌تر هستند.

این محصولات سر و صدای نسبتا بالایی دارند و برای تهیه انواع نوشیدنی و نرم کردن مواد غذایی کاربردی‌اند. اگر به عنوان یک فرد بخواهید برای منزل خود یک دستگاه مخلوط کن مقرون به صرفه خریداری کنید، بهتر است مخلوط کن‌های معمولی را انتخاب کنید.

2. مخلوط کن‌های حرفه‌ای

مخلوط کن‌های پرمیوم یا حرفه‌ای از نظر ظاهری شباهت‌های زیادی به مدل‌های معمولی دارند اما از لحاظ تیغه و بدنه استحکام بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند. از مخلوط کن‌های حرفه‌ای به شکل روزانه و برای آسیاب کردن مواد سفت و خشکبار استفاده می‌شود. سرعت تیغه‌های دستگاه به نسبت مدل‌های معمولی بیشتر است و با توجه به توان موتور دستگاه، می‌توان از این مخلوط کن‌ها به شکل روزانه استفاده کرد.

افرادی که دارای محیط‌های خدماتی هستند، می‌توانند مخلوط کن‌های حرفه‌ای را برای تهیه انواع آبمیوه، اسموتی، سس و دیپ خریداری کنند. از لحاظ قیمت، مخلوط کن‌های حرفه‌ای به نسبت مدل‌های معمولی گران‌تر هستند.

3. مخلوط کن‌های مسافرتی

مخلوط‌ کن‌های مسافرتی نمونه کوچک شده و ضعیف مخلوط کن‌های معمولی هستند که با شارژ کار می‌کنند. همان‌طور که از نام این دستگاه‌ها پیداست برای مکان‌های بیرون و مسافرت قابل استفاده هستند. این دستگاه‌های کوچک به نسبت سایر مدل‌های معرفی شده دارای گنجایش کمتری هستند لذا نمی‌توان با آنها مواد غذایی خیلی سخت را خرد کرد. اگر اهل سفر هستید و به دنبال انتخاب یک مخلوط کن نسبتا حرفه‌ای هستید، کافی است مدل‌های مسافرتی را انتخاب و خریداری کنید.

4. مخلوط کن‌های شخصی یا تک نفره

این مخلوط کن‌ها از لحاظ ظاهری بسیار شیک هستند و از سرعت تیغه بالایی برخوردارند. با این دستگاه‌ها می‌توان انواع نوشیدنی‌های لذیذ را برای دو نفر تهیه کرد. به دلیل این که این مخلوط کن‌ها دارای سرعت و امنیت بالایی هستند برای استفاده روزمره مناسب‌اند. برخی از مدل‌های مخلوط کن شخصی قادر هستند تا مواد سختی مانند یخ را خرد کنند. مخلوط کن‌های تک نفره از نوع مدل‌های معمولی هستند که دارای ابعاد کوچک‌تری بوده و برای استفاده محدود خریداری می‌شوند.

مزیت‌های خرید مخلوط کن

مزیت‌های خرید مخلوط کن

خرید دستگاه مخلوط کن مزیت‌های زیادی را برای استفاده کنندگان به دنبال دارد. با توجه به تنوع مدل‌های موجود در بازار، افراد می‌توانند بهترین مدل‌ها را برای منزل یا محیط کاری خود تهیه کنند. از مزیت‌های خرید مخلوط کن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تسریع در تهیه انواع مواد غذایی

خوردن غذاهای سالم به عنوان یک دغدغه و چالش مهم محسوب می‌شود. این امر به ویژه در خانواده‌هایی که دارای فرزند خردسال هستند اهمیت بالایی دارد. استفاده از مخلوط کن باعث می‌شود تا افراد بتوانند انواع میوه‌های تازه را با یکدیگر ترکیب کرده و یک اسموتی خوشمزه تهیه کنند. لذیذ بودن مواد غذایی آماده شده باعث می‌شود تا کودک خردسال استقبال ویژه‌ای از مواد غذایی داشته باشد.

پس به عنوان یک مزیت کلیدی می‌توان گفت که دستگاه مخلوط کن باعث تسریع در تهیه انواع مواد غذایی ارگانیک و خوشمزه می‌شود.

2. تهیه مواد غذایی ارگانیک

استفاده از دستگاه مخلوط کن باعث می‌شود تا بتوانید به نسبت آبمیوه‌های کارخانه‌ای، آبمیوه سالم و ارگانیک تهیه کنید. اگر برای تهیه آبمیوه از میوه‌های سالم استفاده کنید، بدون از دست دادن ویتامین‌های ضروری قادر خواهید بود تا با استفاده از مخلوط کن، یک ترکیب فوق العاده عالی و مفید را تهیه کنید.

3. تهیه اسموتی‌های جذاب

اسموتی یکی از خوراکی‌های مفید و جذاب برای کودکان و بزرگسالان است. با استفاده از مخلوط کن قادر خواهید بود تا در کمتر از چند دقیقه یک اسموتی غلیظ تهیه کنید. پالپ میوه موجود در این نوشیدنی، منبع کاملی از فیبر بوده که برای روده بسیار مفید است. فواید اسموتی به نسبت آبمیوه بیشتر است لذا با خرید دستگاه مخلوط کن قادر خواهید بود تا سلامت خود و فرزندان‌تان را تضمین کنید.

4. تهیه انواع سس و دیپ

اگر در کنار خوراکی‌های مختلف نیاز به سس و دیپ دارید، می‌توانید از دستگاه مخلوط کن برای تهیه این موارد استفاده کنید. در هنگام کار کردن با مخلوط کن قادر خواهید بود تا درب پارچ را باز کرده تا انواع ادویه‌های مختلف را به آن اضافه کنید. استفاده از مخلوط کن برای تهیه انواع سس و دیپ آسان است و نیاز به تخصص ندارد.

5. آماده کردن میلک شیک و بستنی

تهیه میلک شیک و بستنی به عنوان یکی از خوراکی‌های هیجان انگیر می‌تواند تجربه جذابی باشد. اگر بخواهید با استفاده از مغزهای مقوی، انواع میلک شیک و بستنی را تهیه کنید، با استفاده از دستگاه مخلوط کن قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل این کار را انجام دهید.

راهنمای خرید دستگاه مخلوط کن

حال که با مزیت‌های دستگاه مخلوط کن آشنا شدید، اگر بخواهید از این دستگاه برای محیط منزل و محل کار خود استفاده کنید، کافی است به موارد گفته شده در زیر توجه داشته باشید تا از میان مدل‌های مختلف بهترین مدل را خریداری کنید:

1. توجه به موتور دستگاه

اگر برای محیط کاری بخواهید یک دستگاه مخلوط کن باکیفیت خریداری کنید، باید به دنبال انتخاب مخلوط کن‌هایی باشید که از موتور قدرتمند تشکیل شده باشد. یک مخلوط کن با موتور قوی قادر است تا به صورت دائمی انواع مواد غذایی را با یکدیگر ترکیب کرده تا بتوانید خدمات رسانی را به بهترین شکل انجام دهید.

2. در نظر گرفتن اندازه پارچ

بلندرهای موجود در بازار دارای گنجایش مختلف هستند. افراد بر حسب نیاز خود می‌توانند در هنگام خرید دستگاه مخلوط کن به ظرفیت پارچ دستگاه توجه داشته باشند. معمولا دستگاه مخلوط کن دارای ظرفیت بین 3 تا 14 فنجان هستند. اگر مصرف‌تان از دستگاه مخلوط کن کمتر است، برای صرفه جویی در هزینه‌های خود بهتر است به دنبال انتخاب مخلوط کن‌های با اندازه پارچ متوسط باشید.

اگر دارای محیط خدماتی نظیر بستنی فروشی هستید، برای این که بتوانید سرویس دهی خود را به شکل ایده‌آل انجام دهید، کافی است به دنبال خرید دستگاه‌هایی باشید که اندازه پارچ بزرگ‌تری داشته باشند.

3. توجه به جنس بدنه

دستگاه مخلوط کن معمولا از جنس پلاستیک باکیفیت تولید می‌شوند. اگر بخواهید برای محیط‌های خدماتی یک دستگاه حرفه‌ای خریداری کنید، باید قبل از انتخاب و خرید نهایی به جنس بدنه دستگاه توجه داشته باشید تا بتوانید از میان مدل‌های مختلف مدل‌هایی را انتخاب کنید که از جنس بدنه باکیفیت تشکیل شده باشد.

4. قابلیت شستشوی آسان

یکی از قابلیت‌های کلیدی در هنگام تهیه دستگاه مخلوط کن، قابلیت جدا شدن قطعات دستگاه است که باعث می‌شود تا بتوانید به آسانی دستگاه را تمیز کنید. تمیز شدن آسان دستگاه باعث می‌شود تا بتوانید در هر بار استفاده از مخلوط کن، انواع مواد غذایی را در یک محیط تمیز و بهداشتی با یکدیگر میکس کنید.

5. در نظر گرفتن سوییچ ایمنی

ایمنی دستگاه یکی از مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود. برخی از مخلوط کن‌های موجود در بازار دارای سوییچ ایمنی هستند تا زمانی که قطعات دستگاه به شکل صحیح بر روی یکدیگر سوار نشده‌اند، روشن نمی‌شوند. در هنگام خرید دستگاه مخلوط کن بهتر است به این مورد توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین مخلوط کن را خریداری کنید.

6. توجه به محافظ دمایی بالا

دستگاه‌هایی که دارای سنور محافظ دمایی بالا هستند در هنگام داغ شدن بیش از اندازه مخلوط کن به شکل اتوماتیک خاموش می‌شوند. این امر باعث کاهش آسیب رسیدن به موتور دستگاه می‌شود. اگر قرار است که به شکل مداوم با دستگاه کار کنید، بهتر است به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که دارای محافظ دمایی بالا باشند.

7. توجه به جنس تیغه

یکی از بخش‌های مهم دستگاه مخلوط کن تیغه دستگاه است که باید از جنس استیل ضدزنگ تشکیل شده باشد. اگر بخواهید به صورت روزمره از دستگاه مخلوط کن استفاده کنید، کافی است مدل‌هایی را انتخاب کنید که دارای تیغه قدرتمند باشد.

8. در نظر گرفتن طول سیم

مورد دیگری که در هنگام خرید دستگاه مخلوط کن باید به آن توجه داشته باشید، طول سیم دستگاه است. اگر طول سیم مخلوط کن کوتاه باشد، برای استفاده از دستگاه دچار محدودیت می‌شوید. لذا اگر بخواهید مخلوط کن را در فاصله بیشتری با پریز برق قرار دهید باید به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که طول سیم مناسب داشته باشند.

9. اقلام همراه دستگاه

در هنگام انتخاب و خرید نهایی به دقت بررسی کنید که همراه با دستگاه مخلوط کن چه مواردی ارائه می‌شوند. برخی از مدل‌های موجود در بازار دارای تعدادی پیمانه، آسیاب یا ظرف مخلوط کن هستند که برای استفاده روزمره کاربردی‌اند.

10. وجود قابلیت پالس در دستگاه

سیستم عملکرد لحظه‌ای یا پالس دستگاه باعث می‌شود تا در هنگام کار کردن با مخلوط کن بتوانید سرعت و مدت چرخش تیغه را تنظیم کنید. این امر برای افرادی که نیاز به آسیاب کردن مواد غذایی نرم و سفت دارند کاربردی است.

11. توجه به لرزش و صدای دستگاه

اگر بخواهید در محیط منزل از دستگاه مخلوط کن استفاده کنید، بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که لرزش و صدای کمتری داشته باشند. محصولات صنعتی موجود در بازار به دلیل داشتن قدرت موتور بالاتر معمولا صدا و لرزش بیشتری دارند اما با انتخاب برند‌های مناسب می‌توانید به آسانی این موارد را پوشش دهید.

12. گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی از مهم‌ترین نکات خرید دستگاه مخلوط کن توجه کردن به گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است. با انتخاب یک دستگاه باکیفیت از برند معتبر قادر خواهید بود تاز از گارانتی چند ساله و خدمات پس از فروش باکیفیت استفاده کنید. با توجه به این که مدل‌های مختلفی از دستگاه مخلوط کن در بازار وجود دارند، با توجه به نیاز و سلیقه خود می‌توانید مدل‌های مناسب‌تری را انتخاب کنید.

عوامل مؤثر بر روی قیمت مخلوط کن

عوامل مؤثر بر روی قیمت مخلوط کن

عوامل مؤثر بر روی قیمت مخلوط کن

عوامل زیادی در تعیین قیمت مخلوط کن تاثیرگذار هستند لذا خریداران متناسب با بودجه خود بهتر است به دنبال خرید بهترین مخلوط کن باشند. از عوامل مؤثر بر روی قیمت دستگاه مخلوط کن می‌توان به نوع برند، امکانات دستگاه، قدرت موتور دستگاه، سنسورهای هوشمند و… اشاره کرد. هر کدام از موارد گفته شده می‌تواند به شکل مستقیم بر روی قیمت نهایی دستگاه اثرگذار باشند.

قبل از انتخاب و خرید نهایی بهتر است با بررسی موارد مختلف خرید خود را انجام دهید تا در نهایت از میان مدل‌های مختلف بتوانید بهترین مدل را خریداری کنید. برخی از فروشندگان دستگاه مخلوط کن با حذف واسطه‌های فروش توانسته‌اند محصولات خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند. اگر بخواهید برای محیط خدماتی یک دستگاه حرفه‌ای خریداری کنید، بهتر است به فروشگاه بابک ماشین سر بزنید. فروشگاه بابک ماشین با ارائه محصولات با تضمین کیفیت سعی کرده است تا رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

جمع بندی

مخلوط کن یکی از ملزومات آشپزخانه‌ امروزی است که کاربردهای متنوعی دارد. افراد با استفاده از دستگاه مخلوط کن می‌توانند به آسانی انواع مواد غذایی را با یکدیگر میکس کرده و نسبت به تهیه انواع نوشیدنی‌های خوشمزه اقدام کنند. امروزه تنوع این محصولات به گونه‌ای است که هر شخص بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند بهترین‌ها را خریداری کند.

افرادی که دارای محیط‌های خدماتی نظیر بستنی فروشی، آبمیوه فروشی، کافی شاپ و… هستند باید به دنبال خرید دستگاه حرفه‌ای باشند. در این مقاله به نکات کلیدی در هنگام خرید دستگاه مخلوط کن اشاره شده است. اگر بخواهید از میان فروشگاه‌های مختلف یک فروشگاه مناسب را برای خرید انتخاب کنید، کافی است به فروشگاه بابک ماشین سر زده و از محصولات متنوع این فروشگاه دیدن کنید. بابک ماشین محصولات خود را با تضمین کیفیت و قیمت به فروش می‌رساند لذا با خیال راحت می‌توانید محصولات موجود در این فروشگاه را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *