راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید دستگاه شیر سردکن بدون واسطه با بهترین شرایط اقساطی

راهنمای خرید دستگاه شیر سردکن

شیر خام به سرعت در واکنش با مواد موجود در هوا فاسد می‌شود لذا به همین دلیل افرادی که در صنعت لبنی مشغول به کار هستند برای جمع آوری و جا به جایی شیر به مکان مناسب، نیاز به دستگاه‌های کاربردی دارند.

امروزه دامداری و دامپروری‌ها برای جمع آوری شیر از ایستگاه‌های مختلف و نگهداری آن برای مدت زمان طولانی نیاز به استفاده از دستگاه شیر سردکن دارند. این دستگاه‌ها با ساختار ویژه‌ای که دارند به افراد این امکان را می‌دهند که از فاسد شدن شیر جلوگیری کنند. شناخت ساختار دستگاه شیر سردکن باعث می‌شود تا افراد انتخاب بهتری داشته باشند. در این مقاله ضمن اشاره به ویژگی‌های دستگاه شیر سردکن به راهنمای خرید آن می‌پردازیم.

آشنایی کلی با دستگاه شیر سردکن

شیر سردکن یک دستگاه کاربردی است که دارای مخزن برای خنک نگه داشتن شیر است. این دستگاه با داشتن طراحی قابل قبول، قادر است تا از ساکن ماندن شیر جلوگیری کند. چرخش دورانی شیر درون دستگاه مانع از فاسد شدن شیر می‌شود. شیر سردکن قادر است تا شیر را مدت زمان زیادی سالم نگهداری کند که این امر طول عمر شیر خام را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

مدل‌های مختلفی از دستگاه شیر سردکن وجود دارند که انتخاب بهترین و مناسب‌ترین آنها از اهمیت زیادی برای بسیاری از صنایع لبنی برخوردار است. شناخت ساختار این دستگاه باعث می‌شود تا افراد بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارند بتوانند بهترین دستگاه‌ها را خریداری کنند. با انتخاب بهترین دستگاه شیر سردکن می‌توان طول عمر شیر خام را افزایش داد.

اهمیت استفاده از شیر سردکن

اهمیت استفاده از شیر سردکن

شیر خام از باکتری و میکروارگانیسم تشکیل شده است که برخی از آنها برای شیر مفید و برخی دیگر مضر هستند. اگر این مواد در معرض دمای زیاد قرار بگیرد به سرعت واکنش نشان داده و باعث فاسد شدن شیر می‌شود. به همین دلیل جهت نگهداری از شیر خام، استفاده از یک محصول کاربردی و کارآمد احساس می‌شود. دستگاه شیر سردکن به دلیل ویژگی‌های کاربردی که دارد می‌تواند شیر خام را بدون فاسد شدن به مدت 72 ساعت نگهداری کند.

این ویژگی‌ باعث می‌شود تا افرادی که به شکل مستقیم با شیر خام سروکار بتوانند شیر را با اطمینان خاطر درون مخزن این دستگاه‌ها نگهداری کنند. چرخش همزمان شیر خام درون دستگاه شیر سرد کن باعث عدم تغییر رنگ و طعم شیر می‌شود. این محصولات دارای ابعاد و ظرفیت‌های مختلف هستند که هر فرد بر حسب حجم نگهداری شیر می‌تواند مدل‌های مختلف آن را خریداری کند.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده شیر سردکن

یکی از موضوعات کلیدی در هنگام انتخاب نهایی دستگاه شیر سردکن، شناخت اجزای تشکیل دهنده این محصول است. افراد قبل از انتخاب و خرید نهایی با افزایش آگاهی خود نسبت به قطعات مختلف این دستگاه می‌توانند در نهایت یک محصول فوق العاده عالی و کاربردی را خریداری کنند. از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده شیر سردکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بدنه و مخزن دستگاه

می‌دانید که نگهداری محصولات لبنی بسیار حساس هستند و زمانی که در معرض قرارگیری در دمای بالا قرار بگیرند به سرعت فاسد می‌شوند. این امر نشان می‌دهد که دستگاه‌های مرتبط با نگهداری شیر خام و فرآورده‌های لبنی باید از جنس باکیفیت تشکیل شده باشند تا مانع ایجاد آلودگی شوند. معمولا در دستگاه شیر سردکن از بدنه استیل ضدزنگ استفاده می‌شود تا در تماس با مواد مختلف بدون هیچ زنگ زدگی و آلودگی بتواند شیر را برای مدت زمان طولانی نگهداری کند.

این امر باعث می‌شود تا خریداران دستگاه شیر سردکن به این نکته توجه داشته باشند و در نهایت بتوانند محصول مورد نیاز خود را با اطمینان خاطر خریداری کنند. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان سعی کرده‌اند تا دستگاه شیر سردکن را مجهز به بدنه استیل ضدزنگ تولید کنند. در هنگام خرید بهتر است به بدنه و کیفیت مخزن دستگاه توجه داشته باشید تا یک محصول باکیفیت را خریداری کنید.

2. ترموستات دستگاه

معمولا ترموستات استفاده شده در دستگاه شیر سردکن از نوع دیجیتالی است که شیوه کار با دستگاه را آسان می‌کند. روش کار با این قطعه بسیار ساده است لذا افراد در صورت نیاز می‌توانند دمای درون مخزن را مشاهده کرده و در صورت نیاز کاهش دهند. ترموستات دستگاه دارای یک بخش اتوماتیک است که باعث می‌شود تا افزایش یا کاهش دما به شکل قابل توجهی کنترل شود.

این امر علاوه بر جلوگیری از فاسد شدن شیر خام، باعث کاهش انرژی الکتریکی دستگاه می‌شود. افراد با خرید دستگاه شیر سردکن به راحتی می‌توانند شیر خام را به مدت حداکثر 72 ساعت درون مخزن نگهداری کنند.

3. درب و لوله تخلیه شیر

درب و لوله تخلیه شیر دستگاه شیر سردکن از جمله قطعات مهم دستگاه محسوب می‌شود که باید با جنس بدنه هم راستا باشد. کیفیت درب و لوله شیر دستگاه در صورتی که از جنس باکیفیت انتخاب شود، مانع از ورود آلودگی و میکروب به درون دستگاه می‌شود. وجود لوله تخلیه به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند عمل تخلیه شیر را بدون زحمت و دغدغه انجام دهند. شیر تخلیه به گونه‌ای تعبیه شده است که با کوچک‌ترین ضربه باز نشود.

خریداران دستگاه شیر سردکن در هنگام خرید نهایی باید به کیفیت درب و لوله تخلیه توجه داشته باشند تا در نهایت یک انتخاب هوشمندانه انجام دهند.

4. موتور دستگاه

یکی دیگر از قطعات اصلی دستگاه شیر سردکن موتور دستگاه است که از کیفیت‌های مختلف تشکیل شده است. برندهای مختلف در تولید دستگاه شیر سردکن از موتورهای مختلف استفاده می‌کنند. اگر بخواهید از دستگاه به شکل روزمره استفاده کنید باید به دنبال انتخاب محصولاتی باشید که از موتور باکیفیت تشکیل شده باشند. موتور باکیفیت و قدرتمند می‌تواند تا حدود زیادی راندمان دستگاه را افزایش دهد.

5. همزن دستگاه

یکی از مهم‌ترین تجهیزات دستگاه شیر سردکن همزن دستگاه است که از جنس استیل ضدزنگ تشکیل شده است. همزن دو وظیفه اصلی را برعهده دارد که یکی از مهم‌ترین آنها هم‌زدن شیر به صورت مداوم است تا از ته نشین آن جلوگیری کند. همزن می‌تواند دمای محیط را به شکل یکسان درون مخزن توزیع کند. این امر باعث می‌شود تا شیر به شکل یکدست باقی بماند و تغییر رنگ و طعم ندهد. فلز به کار رفته در همزن باید به گونه‌ای باشد که امکان زنگ زدگی، پوسیدگی و خرابی را به حداقل برساند.

آشنایی با مدل‌های مختلف شیر سردکن

آشنایی با مدل‌های مختلف شیر سردکن

حال که با اجزای تشکیل دهنده شیر سردکن آشنا شدید، در این بخش می‌خواهیم به مدل‌های مختلف این دستگاه بپردازیم تا در صورت نیاز بتوانید از میان‌ مدل‌های مختلف، بهترین مدل‌ را انتخاب کنید. شیر سردکن‌های موجود در بازار به دسته بندی زیر تقسیم می‌شوند:

  • شیر سردکن دامداری و دامپروری
  • شیر سردکن پلیت
  • شیر سردکن فروشگاهی
  • شیر سردکن مکعبی
  • شیر سردکن استوانه‌ای
  • شیر سردکن تک مخزن
  • شیر سردکن دو مخزن

1. شیر سردکن دامداری و دامپروری

افرادی که در دامداری و دامپروری مشغول به کار هستند می‌دانند که روزانه حجم زیادی از شیر دوشیده می‌شود که نیاز به نگهداری دارد. دستگاه شیر سردکن یکی از دستگاه‌های فوق العاده کاربردی برای این مکان‌هاست تا بتواند حجم بالای هزار لیتر را نگهداری کند. دستگاه‌های شیر سردکن دامداری و دامپروری از پمپ تخلیه برای خروج شیر تشکیل شده است تا با استفاده از آن افراد بتوانند حجم زیادی از شیر را جا به جا کنند.

مقاومت این گونه دستگاه‌ها نسبت به سایر مدل‌های دیگر بالاتر است و می‌تواند طول عمر بیشتری در برابر پوسیدگی از خود نشان دهد. همزن دستگاه دامداری و دامپروری به نسبت مدل‌های ساده‌تر از قدرت بیشتری تشکیل شده است تا از ته گرفتن شیر جلوگیری کند. این دستگاه‌ها دارای قابلیت اتصال به پمپ‌های تخلیه هستند و از ترموستات باکیفیت تشکیل شده‌اند. وجود سیستم گردش مداوم شیر در مخزن باعث جلوگیری از خراب شدن شیر می‌شود. همچنین دستگاه‌های مناسب دامداری و دامپروری از بهترین موتور تشکیل شده‌اند تا جوابگوی نیاز روزانه باشند.

2. شیر سردکن پلیت

شاید بتوان گفت که یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های جمع آوری شیر برای صنعت لبنیات، دستگاه شیر سردکن پلیت است. این دستگاه دارای یک مخزن جهت نگهداری شیر است که از همزن برای خنک سازی محیط درونی تشکیل شده است. به نسبت مدل‌های دامداری و دامپروری، شیر سردکن پلیت از ساختار ساده‌تری تشکیل شده و از قیمت کمتری برخوردار است.

3. شیر سردکن لبنیاتی

این دستگاه‌ها به دلیل ساختاری کاربردی که دارند در فروشگاه‌های لبنیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه شیر سردکن لبنیاتی در اندازه و ابعاد مختلف تولید شده‌اند تا هر فرد بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارد بتواند این دستگاه‌ها را برای جمع آوری و نگهداری شیر خریداری کند. طراحی ظاهری شیر سردکن لبنیاتی به شکل ایستاده بوده که از جنس استیل تشکیل شده است.

این دستگاه معمولا در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند. محصولات شیر سردکن لبنیاتی علاوه بر نگهداری شیر برای مدت زمان طولانی، قادر هستند تا از ساکن ماندن شیر جلوگیری کنند. این امر به کمک همزن باکیفیت تعبیه شده در دستگاه انجام می‌شود.

4. شیر سردکن دوقلو

دستگاه‌های شیر سردکن دوقلو از نوع صنعتی هستند که از دو بخش مخزن مجزا و دو شیر تخلیه تشکیل شده‌اند. این دستگاه به شکل معمول به صورت دو منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که در عین حال در یکی از مخزن‌ها شیر و در مخزن دیگر دوغ نگهداری می‌شود. دستگاه شیر سردکن دوقلو با توجه به ساختاری که دارد قادر است تا شیر و دوغ را به مدت سه الی چهار روز در خود نگهداری کند.

تقسیم بندی شیر سردکن بر حسب لیتراژ

تقسیم بندی شیر سردکن بر حسب لیتراژ

شیر سردکن‌های موجود در بازار را بر اساس لیتراژ می‌توان به چند دسته اصلی تقسیم بندی کرد که شامل موارد زیر هستند:

1. شیر سردکن 200 لیتر

این محصولات به صورت تک مخزن و دو مخزن قابل خریداری هستند. جنس دستگاه از استیل ضدزنگ است که مانع از ایجاد پوسیدگی و زنگ‌زدگی می‌شود. افراد با خرید شیر سردکن 200 لیتری می‌توانند به آسانی و در صورت تمایل دستگاه را بشویند. همزن اتوماتیک تعبیه شده در این دستگاه قادر است تا دما را به شکل یکسان درون مخزن توزیع کند. بیشتر کاربرد این دستگاه برای محیط‌های دامداری و لبنیاتی‌هاست.

2. شیر سردکن 300 لیتر

ترموستات قرار گرفته شده در این دستگاه قادر است تا به آسانی دمای درونی مخزن را تنظیم کند. شیر سردکن 300 لیتری به شکل تک مخزن و دو مخزن تعبیه شده است که برای استفاده در حجم بالا کاربردی است. همزن طراحی شده در دستگاه باعث چرخش مداوم شیر می‌شود که این امر فاسد شدن شیر را به حداقل می‌رساند.

3. شیر سردکن 500 لیتر

شیر سردکن‌های 500 لیتری به دلیل داشتن مخزن نسبتا بزرگ برای محیط‌هایی که به شکل روزانه نیاز به جمع آوری شیر در حجم بالا دارند کاربردی هستند. این محصولات دارای حالت تک مخزن و دو مخزن بوده که از جنس استیل ضدزنگ تولید شده‌اند. همزن‌های تعبیه شده در این دستگاه دارای قدرت بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها هستند تا مانع از فاسد شدن شیر شوند.

4. شیر سردکن 1000 لیتری

این محصولات بزرگ‌ترین ابعاد و اندازه دستگاه شیر سردکن هستند که برای نگهداری حجم زیادی از شیر مورد استفاده قرار می‌گیرند. موتور این دستگاه‌ها بسیار قدرتمند هستند و برای مکان‌هایی که هر روز در مقیاس زیادی شیر جمع آوری می‌کنند، کاربردی‌اند. از لحاظ قیمت شیر سردکن‌های 1000 لیتری قیمت بالاتری نسبت به سایر حجم‌ها دارند.

راهنمای خرید دستگاه شیر سردکن

برای خرید شیر سردکن توجه کردن به موارد زیر باعث می‌شود تا از میان مدل‌های مختلف بتوانید متناسب‌ترین مدل را خریداری کنید. از مهم‌ترین نکات کلیدی در هنگام خرید دستگاه شیر سردکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. توجه به شکل ظاهری

همان‌طور که بیان شد شیر سردکن‌های موجود در بازار دارای ابعاد و اندازه‌های مختلف هستند که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. شیر سردکن مکعبی عموما کوچک بوده و برای استفاده در فروشگاه‌های لبنیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها فضای کمی را اشغال کرده و قابل حمل هستند.

مدل‌های استوانه‌ای به شکل ایستاده بوده که معمولا برای محیط‌هایی که دارای فضای کم هستند کاربردی‌اند. شیر سردکن‌های تک مخزن دارای یک مخزن نگهداری از شیر هستند که شرایط نگهداری آنها آسان است. مدل‌های دو مخزن دارای گنجایش بیشتری هستند که معمولا در دامپروری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به موارد گفته شده اگر بخواهید یک دستگاه شیر سردکن خریداری کنید، کافی است به موارد گفته شده توجه داشته باشید.

2. توجه به فلز مورد استفاده

با توجه به احتمال زنگ‌زدگی در دستگاه شیر سردکن، بهتر است به دنبال خرید محصولاتی باشید که از آلیاژ مناسب تولید شده باشد. استفاده از استیل ضدزنگ در تولید دستگاه شیر سردکن علاوه بر افزایش مقاومت محصول، باعث کاهش تغییر رنگ و طعم شیر می‌شود. علاوه بر بدنه دستگاه، همزن و سایر قطعات نیز باید از جنس استیل ضدزنگ تولید شده باشد.

بخش‌های مختلف دستگاه شیر سردکن باید با استفاده از جوش آرگون و سیم جوش استیل، بدون نیاز به دخالت اکسیژن با یکدیگر متصل شوند تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

3. نوع عایق بندی دستگاه

عایق بندی دستگاه شیر سردکن برای کاهش تبادل دمای بین شیر و محیط الزامی است. عایق پلیمری از جمله عایق‌های مورد تایید وزارت بهداشت است که باید به شکل دقیق در دستگاه به کار گرفته شود. عایق مورد استفاده بعدی که در هنگام خرید دستگاه شیر سردکن باید به آن توجه شود، عایق پشم سنگ است که به نسبت مدل‌های پلمیری از کیفیت و قیمت پایین‌تری برخوردار است.

در هنگام انتخاب و خرید نهایی دستگاه باید به عایق بندی به کار رفته در محصول توجه شود. نوع عایق فوم تزریقی نیز می‌تواند با ایجاد پوشش پلمیری، به عنوان یک عایق مناسب در دستگاه شیر سردکن محسوب شود.

4. توجه به کمپرسور

کمپرسور در دستگاه شیر سردکن به عنوان یک بخش بسیار مهم و کلیدی محسوب می‌شود. کمپرسور قادر است تا با گرفتن گرما از شیر و انتقال آن به سمت بیرون، کاهش دمای محیط را تضمین کند. خریداران در هنگام خرید دستگاه شیر سردکن باید به جنس، قدرت و نوع کمپرسور دستگاه توجه داشته باشند تا در نهایت بتوانند یک دستگاه کاربردی را خریداری کنند.

5. کندانسور دستگاه

کندانسور به بخش مهمی از دستگاه شیر سردکن گفته می‌شود که گاز را دریافت کرده و به محیط انتقال می‌دهد. بهترین نوع کندانسور استفاده شده در این محصولات از نوع فلز مس است که رسانای خوبی برای دما محسوب می‌شود. برخی از کندانسورهای تعبیه شده در دستگاه شیر سردکن دارای فن خنک کننده هستند که باعث افزایش طول عمر محصول می‌شوند.

6. موتور همزن

موتور همزن نقش بسیار کلیدی در عملکرد همزن دارد لذا قبل از انتخاب نهایی باید به کیفیت، میزان مصرف برق، جنس و طول عمر موتور همزن توجه شود. موتور دستگاه باید متناسب با گنجایش و ابعاد دستگاه انتخاب شود تا همزن بتواند در طول استفاده به وظیفه خود به درستی عمل کند.

7. میزان مصرف برق

با توجه به این که دستگاه شیر سردکن به عنوان یکی از تجهیزات صنعتی محسوب می‌شود، برای کاهش هزینه‌های جانبی بهتر است به دنبال انتخاب و خرید دستگاه‌هایی باشید که مصرف برق پایین داشته باشد. انتخاب دستگاه شیر سردکن زمانی که متناسب با نیاز صنایع امروزی انتخاب شود می‌تواند از لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشد.

8. گارانتی و خدمات پس از فروش

از مهم‌ترین ویژگی‌های خرید یک دستگاه کاربردی صنعتی توجه کردن به گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است. داشتن ضمانت نامه مناسب باعث می‌شود تا بعد از خراب شدن احتمالی قطعه، بدون دغدغه بتوانید نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنید.

آشنایی با قیمت شیر سردکن

با توجه به این که دستگاه شیر سردکن‌های موجود در بازار هر کدام دارای ظرفیت و ابعاد مختلف هستند و از ویژگی‌های متعدد تشکیل شده‌اند، نمی‌توان یک قیمت ثابت را برای این دستگاه‌ها در نظر گرفت. عوامل زیادی به شکل مستقیم بر روی قیمت نهایی دستگاه شیر سردکن تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ابعاد و ظرفیت دستگاه، جنس بدنه، نوع موتور، تک مخزن یا دو مخزن بودن دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش و… اشاره کرد.

اگر بخواهید از میان مدل‌های مختلف یک مدل کارآمد و حرفه‌ای را خریداری کنید، بهتر است ابتدا به وضعیت صنعت خود توجه داشته باشید. اگر بخواهید از دستگاه شیر سردکن به شکل روزمره استفاده کنید کافی است به دنبال انتخاب دستگاه‌هایی باشید که از موتور قدرتمند تشکیل شده باشد. هر چه کیفیت بدنه و موتور دستگاه بالاتر باشد، محصول انتخاب شده از قیمت بالاتری برخوردار است.

جمع بندی

دستگاه شیر سردکن یکی از دستگاه‌های صنعتی امروزی است که برای جمع آوری و نگهداری شیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنوع این محصولات در دهه‌های اخیر به شکل قابل توجهی افزایش یافته است لذا خریداران بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند این دستگاه‌ها را خریداری کنند. ساختار این محصولات به گونه‌ای هستند که برای نگهداری شیر خام به مدت حداکثر 72 ساعت بدون فاسد شدن کاربردی‌اند.

از میان فروشگاه‌های مختلف اگر به دنبال خرید مطمئن هستید می‌توانید با اطمینان خاطر از فروشگاه بابک ماشین، محصولات مورد نیاز خود را خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید. شیر سردکن‌های موجود در فروشگاه بابک ماشین دارای اصالت کالا و تضمین قیمت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *