راهنمایی انتخاب تجهیزات آبمیوه و بستنی

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز قیفی بدون واسطه با بهترین شرایط اقساطی

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز قیفی

بستنی ساز قیفی یکی از دستگاه‌های تجاری سودآور است که در مکان‌های خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر دارای بستنی فروشی هستید برای تهیه و تولید بستنی خوشمزه نیاز به خرید یک دستگاه بستنی ساز حرفه‌ای دارید. مدل‌های مختلفی از دستگاه بستنی ساز قیفی وجود دارند که به کارگیری بهترین آنها باعث می‌شوند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید بهترین بستنی را تولید کنید. در این مقاله ضمن اشاره به مدل‌های مختلف بستنی ساز قیفی، به راهنمای خرید آن می‌پردازیم. در صورت تمایل پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی کلی با دستگاه بستنی ساز قیفی

اگر دارای کسب و کار خدماتی هستید، برای تولید بستنی نیاز به یک دستگاه کاملا حرفه‌ای و کاربردی دارید. دستگاه بستنی ساز قیفی قادر است تا با ترکیب شیر و سایر مواد، بستنی‌های خوشمزه را تهیه کند. ساختار دستگاه بستنی ساز قیفی به گونه‌ای است که از بخش مکانیکی و یک سیکل تبرید برودتی تشکیل شده است که عملیات تولید بستنی را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

در واقع استفاده کنندگان بدون داشتن تخصص کافی می‌توانند انواع بستنی‌های ساده و طعم‌دار را تولید کنند. امروزه تنوع دستگاه بستنی ساز قیفی افزایش یافته است تا سلایق مختلف را پوشش دهد. بسیاری از مشتریان به دنبال خرید بستنی‌های طعم‌دار خاص هستند که تولید این نوع از بستنی‌ها توسط بستنی‌ ساز به راحتی امکان پذیر است. افرادی که دارای استفاده روزانه از بستنی ساز هستند، باید از میان مدل‌های مختلف به دنبال خرید مدل‌هایی باشند که جوابگوی نیاز روزمره‌شان باشد.

شناخت انواع دستگاه بستنی ساز قیفی

شناخت انواع دستگاه بستنی ساز قیفی

شناخت انواع دستگاه بستنی ساز قیفی

دستگاه بستنی ساز قیفی به مدل‌های مختلف تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارند. در میان مدل‌های تولید شده دو مدل ایستاده و رومیزی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. دستگاه بستنی ساز قیفی ایستاده با توجه به طراحی و ساختاری که دارد برای استفاده در محیط‌های شلوغ کاربردی است. استفاده کنندگان با به کارگیری صحیح این دستگاه می‌توانند انواع بستنی‌های خوشمزه را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان تهیه کنند.

شیوه کار کردن با این دستگاه بسیار ساده است و باعث می‌شود تا افراد بتوانند انواع بستنی‌های ساده و طعم‌دار را تولید کنند. دستگاه بستنی ساز رومیزی از دیگر دستگاه‌های بستنی ساز قیفی است که برای فضاهای کوچک مناسب است. استفاده کنندگان با استفاده از این دستگاه می‌توانند حجم کمتری از بستنی را متناسب با نیاز مشتریان خود تولید کنند. از لحاظ قیمت نیز تفاوت‌هایی میان دو نوع دستگاه بستنی ساز قیفی وجود دارد که مدل ایستاده معمولا گران‌تر است.

کاربردهای دستگاه بستنی ساز قیفی

تنوع مدل‌های دستگاه بستنی ساز به گونه‌ای هستند که افراد با توجه به نیاز و سلیقه خود می‌توانند بهترین محصولات را خریداری کنند. دستگاه بستنی ساز قیفی موجود در بازار برای محیط‌های مختلف کاربردی است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارگاه‌ها و کارخانه‌های بستنی سازی
 • بستنی فروشی‌ها، کافی شاپ و کافه‌ها
 • قنادی و آبمیوه‌ فروشی‌ها
 • سایر مراکز مرتبط با تولید بستنی

هر یک از مکان‌های بیان شده در بالا اگر بخواهند بستنی قیفی را با حفظ کیفیت تولید کنند، نیاز به انتخاب و خرید دستگاه بستنی ساز قیفی دارند. امروزه دستگاه‌های بستنی ساز قیفی در مدل‌های مختلف تولید شده‌اند تا افراد بتوانند بهترین مدل‌ها را انتخاب و خریداری کنند. کاربرد آسان این گونه دستگاه‌ها به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به تخصص بالا بتوانند بهترین مدل‌ها را انتخاب کرده و انواع بستنی‌های طعم‌دار را تولید کنند.

یکی از موارد مهم در مورد انتخاب دستگاه بستنی ساز برای تولید بستنی این است که روند تولید انواع بستنی بدون دخالت دست و بدون آلودگی انجام می‌شود. این امر باعث می‌شود تا مشتریان با اطمینان خاطر بتوانند انواع بستنی خوشمزه و بهداشتی را تهیه کنند.

شیوه استفاده از دستگاه بستنی ساز قیفی

شیوه استفاده از دستگاه بستنی ساز قیفی

دستگاه بستنی ساز قیفی از جمله تجهیزات کاربردی است که در فصل گرم سال کاربردهای زیادی دارد. این دستگاه در محیط‌های خدماتی بسیار کارآمد است چرا که باعث می‌شود تا افراد بتوانند در کسری از ثانیه تعداد زیادی از بستنی‌های خوشمزه را تهیه کنند. شیوه کار با این دستگاه‌ها بسیار آسان است و نیاز به تخصص بالایی ندارد. دستگاه بستنی ساز قیفی از قطعات و بخش‌های مختلف تشکیل شده است که با ایجاد یک محیط سرما قادر است تا بهترین بستنی‌ها را تولید کند.

برای تهیه بستنی با استفاده از دستگاه بستنی ساز قیفی به کارگیری مواد اولیه باکیفیت الزامی است. تولیدکنندگان بر حسب نیاز خود بهتر است از مواد پایدار کننده نظیر شکر، وانیل، استایبلایزر و… استفاده کنند تا مایه بستنی را به خوبی تهیه کنند. برای تهیه بستنی قیفی تازه بهتر است دمای مایه بستنی به 85 درجه سانتی‌گراد برسد تا عمل ترکیب به شکل مناسب انجام شود. در این شرایط دمایی سرمایش و کره گیری به خوبی انجام می‌شود. پس از ریختن مواد اولیه درون دستگاه، دستگاه بستنی ساز قیفی مراحل تولید بستنی را آغاز می‌کند.

هر دستگاه بر اساس ظرفیت خود قادر است در یک ساعت، تعداد مشخصی از بستنی قیفی را آماده سازی کند. در مرحله دمایی مناسب، کریستال‌های یخ درون مخزن دستگاه بستنی ساز قیفی ایجاد می‌شود تا بستنی برای مدت زمان طولانی قابل نگهداری باشد.

راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز قیفی

مدل‌های مختلفی از دستگاه بستنی ساز قیفی تولید شده است که بر اساس ظرفیت، نوع برق مورد نیاز و ساختار خود به دسته بندی مختلف تقسیم می‌شوند. اگر بخواهید یک دستگاه حرفه‌ای خریداری کنید بهتر است به نکات گفته شده در این بخش توجه داشته باشید:

1. تنوع دستگاه بستنی ساز قیفی

همان‌طور که بیان شد تنوع دستگاه‌های بستنی ساز قیفی در دهه‌های اخیر به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این دستگاه‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند که کسب و کارهای خدماتی بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند بهترین محصولات را خریداری کنند. برخی از دستگاه‌های بستنی ساز قیفی قادر هستند تا انواع طعم دهنده‌ها را درون شیر و سایر مواد ترکیب کرده تا بستنی طعم‌دار تولید کنند.

اگر بخواهید متناسب با فضای فروشگاه خود یک بستنی ساز مناسب خریداری کنید، کافی است به ابعاد و ظرفیت دستگاه توجه داشته باشید تا در نهایت بتوانید یک محصول فوق العاده عالی خریداری کنید.

2. کیفیت دستگاه بستنی ساز قیفی

بستنی تولید شده باید دارای کیفیت منسجم و بافت نرم باشد. این مورد باعث می‌شود تا فروش بستنی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. افرادی که به دنبال خرید دستگاه بستنی ساز قیفی هستند بهتر است به کیفیت دستگاه انتخاب شده توجه داشته باشند تا در نهایت بتوانند یک محصول فوق العاده عالی را خریداری کنند. دستگاه بستنی ساز قیفی با ایجاد فضای سرد قادر است تا مواد اولیه را با یکدیگر ترکیب کرده تا بستنی با بافت منسجم و نرم را تولید کند.

در صورتی که دستگاه از موتور ضعیف تشکیل شده باشد، بستنی پس از آماده شدن شل می‌شود که این امر می‌تواند عدم رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

3. توجه به سرعت تولید بستنی

اگر دارای مشتریان زیادی هستید و می‌خواهید یک دستگاه بستنی ساز حرفه‌ای خریداری کنید، باید در هنگام انتخاب و خرید نهایی این مورد را مدنظر قرار دهید. برخی از دستگاه‌های بستنی ساز موجود در بازار به دلیل داشتن توان و موتور قدرتمند قادر هستند تا در کمترین زمان ممکن، حجم زیادی از بستنی را تولید کنند. توجه به سرعت تولید بستنی از جمله معیارهای خرید محسوب می‌شود که خریداران باید به آن توجه داشته باشند.

4. برق مورد نیاز دستگاه

اگر بخواهید در خرید دستگاه بستنی ساز قیفی به یک مورد مهم توجه داشته باشید بهتر است به برق مورد نیاز دستگاه توجه کنید. بستنی ساز قیفی به دو صورت تک فاز و سه فاز فعال می‌شوند که هر کدام مصرف برق متفاوتی دارند. اگر دارای محیط خدماتی هستید و می‌خواهید دستگاه بستنی ساز قیفی خریداری شده به خوبی کار کند باید بتوانید با توجه به نوع دستگاه، برق دستگاه را تامین کنید.

زمانی که بخواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید بهتر است به دنبال خرید دستگاه‌هایی باشید که از مصرف بهینه انرژی تشکیل شده باشند. این مورد زمانی می‌تواند از لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشد که با توجه به نوع مصرف شما انتخاب شود. به عنوان نمونه اگر بخواهید به شکل روزمره از دستگاه استفاده کنید باید مصرف بهینه انرژی را در برنامه خرید خود قرار دهید.

5. توجه به ظرفیت دستگاه

دستگاه بستنی ساز قیفی در ظرفیت‌های مختلف طراحی و تولید شده‌اند که متناسب با نیاز استفاده کنندگان قابل خریداری هستند. معمولا دستگاه بستنی ساز قیفی دارای توانایی تولید 200 تا 800 بستنی قیفی در ساعت هستند. اگر دارای محیط خدماتی شلوغ هستید و می‌خواهید یک دستگاه کارآمد خریداری کنید، بهتر است به دنبال مدل‌هایی باشید که جوابگوی نیاز مشتریان‌تان باشد. انتخاب متناسب‌ترین دستگاه بر اساس نیاز کاری باعث می‌شود تا طول عمر محصول خریداری شده به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.

6. در نظر گرفتن تنظیمات و قابلیت‌ها

برخی از دستگاه‌های بستنی ساز قیفی دارای قابلیت‌های متنوعی هستند که به خریداران این امکان را می‌دهند که بتوانند انواع بستنی خوشمزه را متناسب با سلیقه خود تولید کنند. این قابلیت‌ها به شکل شخصی سازی شده بوده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سرعت گردش مخزن و مدت زمان تهیه بستنی اشاره کرد.

7. سر و صدای دستگاه

دستگاه‌های برقی موجود در بازار به ویژه اگر از نوع صنعتی باشند دارای سر و صدای مشخص هستند. اگر بخواهید در محیط‌های خدماتی از یک دستگاه مناسب استفاده کنید، در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز باید به سر و صدای دستگاه توجه داشته باشید. برخی از دستگاه‌ها به دلیل داشتن موتور قدرتمند دارای سر و صدای بیشتر نسبت به سایر مدل‌ها هستند. اگر به سر و صدای دستگاه در محیط کار خود حساس هستید، کافی است به دنبال انتخاب مدل‌هایی باشید که دارای قابلیت سر و صدای کمتری هستند.

8. نظافت آسان دستگاه

رعایت اصول تمیز بودن و بهداشتی بودن دستگاه برای بسیاری از مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بخواهید دستگاه بستنی ساز قیفی تهیه کنید بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید و به دنبال خرید دستگاه‌هایی باشید که قابلیت نظافت آسان داشته باشند. این امر باعث می‌شود تا پس از هر بار استفاده از دستگاه بتوانید به آسانی دستگاه را تمیز کرده و برای تهیه بستنی آماده سازی کنید.

9. گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از نکات کلیدی در هنگام خرید نهایی دستگاه بستنی ساز قیفی، توجه کردن به گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است. در واقع اگر بخواهید با اطمینان خاطر از کیفیت محصول، یک دستگاه مناسب خریداری کنید باید به دنبال انتخاب برندهایی باشید که محصولات خود را با تضمین کیفیت به فروش می‌رسانند. امروزه برندهای مختلف زیادی وجود دارند که به نسبت رقبا وضعیت گارانتی و خدمات پس از  فروش بهتری دارند. توجه کردن به این موارد باعث می‌شود تا در نهایت بتوانید یک محصول فوق العاده عالی را خریداری کنید.

مزیت‌های استفاده از دستگاه بستنی ساز قیفی

حال که با راهنمای خرید دستگاه بستنی ساز قیفی آشنا شدید، در این بخش قصد داریم تا به مزیت‌های استفاده از دستگاه بپردازیم. امروزه با روی کار آمدن تجهیزات پیشرفته افراد می‌توانند با کاهش نیروی انسانی خدمات خود را به شکل بهینه‌تر به مشتریان ارائه دهند. کافی شاپ‌ها، میوه فروشی‌ها، بستنی فروشی‌ها، کافه‌ها و… برای تهیه بستنی به شکل آسان با خرید دستگاه بستنی ساز قیفی می‌توانند به بهترین شکل بستنی‌ها را تهیه کرده و به دست مشتریان برسانند. خرید دستگاه بستنی ساز قیفی مزیت‌های زیادی را به دنبال دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید بستنی به شکل آسان و در کمترین زمان ممکن
 • قابلیت تولید با برق تک فاز و سه فاز
 • مجهز به نمایشگر دیجیتالی برای مشاهده مراحل تولید بستنی
 • مجهز به شیر تخلیه و شیر اطمینان
 • امکان استفاده از ترموستات برای برقراری تعادل دمایی
 • مجهز به کمپرسور یونی جهت خنک نگه داشتن مایه بستنی
 • قابلیت تولید بستنی به شکل دو جداره و سه جداره
 • نصب و راه اندازی آسان
 • تولید بستنی برحسب جدیدترین تکنولوژی روز
 • قیمت مقرون به صرفه

هر کدام از موارد بالا نشان می‌دهد که خرید بستنی ساز قیفی می‌تواند تا چه اندازه برای مشاغل امروزی مقرون به صرفه باشد. در واقع افراد با خرید یک دستگاه هوشمند قادر خواهند بود تا انواع بستنی‌های لذیذ و طعم‌دار را در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به نیروی انسانی تولید کنند.

قیمت دستگاه بستنی ساز قیفی

قیمت دستگاه بستنی ساز قیفی

همان‌طور که می‌دانید دستگاه بستنی ساز قیفی از جمله محصولات صنعتی بازار به شمار می‌روند که دارای مدل‌های مختلف هستند. هر مدل از لحاظ قیمتی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند چرا که از قابلیت‌های مختلف تشکیل شده‌اند. امروزه نوسانات بازار اقتصادی باعث شده است تا نتوان یک قیمت ثابت را برای دستگاه بستنی ساز تعیین کرد. قیمت دستگاه بستنی ساز قیفی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به کیفیت ساخت دستگاه، نوع برند انتخاب شده، ویژگی‌های به کار رفته در دستگاه، امکانات و مزیت‌های دستگاه و… اشاره کرد.

اگر بخواهید یک دستگاه بستنی ساز قیفی را متناسب با بودجه خود خریداری کنید، ابتدا بهتر است ویژگی‌های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. اگر دارای محیط خدماتی کوچک هستید بهتر است به دنبال خرید دستگاه بستنی ساز رومیزی باشید. اگر مشتریان زیادی دارید که باید بستنی‌ها را در حجم زیادی تولید کنید، کافی است مدل‌های ایستاده را از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید.

برخی از افراد برای خرید دستگاه بستنی ساز قیفی دارای بودجه محدود هستند لذا بهتر است انتخاب خود را به گونه‌ای انجام دهند که بهترین دستگاه را خریداری کنند. در میان فروشگاه‌های مختلف، فروشگاه بابک ماشین با حذف واسطه‌ها سعی کرده است تا محصولات متنوع خود را با اصالت کالا و تضمین قیمت به فروش برساند. اگر بخواهید یک دستگاه بستنی ساز باکیفیت خریداری کنید، بهتر است به فروشگاه بابک ماشین سر زده و از محصولات متنوع فروشگاه دیدن کنید. وجود بخش مشاوره رایگان باعث شده است تا افراد با هر بودجه‌ای که در اختیار دارند بتوانند بهترین محصول را انتخاب و خریداری کنند.

جمع بندی

دستگاه بستنی ساز قیفی یکی از ملزومات مشاغل خدماتی است که نیاز به تولید بستنی دارند. ساختار این گونه دستگاه‌ها به گونه‌ای است که افراد بدون نیاز به نیروی کار انسانی می‌توانند در کمترین زمان ممکن بهترین بستنی‌ها را تولید کنند. شیوه کار با این دستگاه‌‌ها بسیار ساده است لذا استفاده کنندگان با تهیه مایه اولیه بستنی می‌توانند مواد را با ترکیب طعم‌دهنده‌های مختلف درون دستگاه ریخته تا پس از روشن کردن دستگاه، بستنی ساز در کمترین زمان ممکن بهترین بستنی را تهیه کند.

مزیت‌های فراوان دستگاه بستنی ساز قیفی باعث شده است تا بسیاری از کسب و کارهای خدماتی نیاز به خرید این دستگاه حرفه‌ای داشته باشند. یکی از نکات کلیدی در هنگام خرید این دستگاه توجه کردن به گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است که باعث می‌شود تا خریداران با اطمینان خاطر بتوانند محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند. در میان فروشگاه‌های مختلف بابک ماشین به عنوان یک فروشگاه پیشتاز در زمینه فروش محصولات صنعتی است که با دارا بودن افراد تخصصی سعی کرده است تا محصولات خود را با تضمین اصالت کالا و تضمین قیمت به فروش برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *